ב"ה יום רביעי, י"ח אלול תשע"ט | 18.09.19
ר' יקי הרשקופ מודיע על הקמת מפלגה חדשה

אחרי ההפסד בבחירות הפנימיות בקהילת חב"ד בסוף שבוע שעבר, ר' יעקי הרשקופ מודיע כי הוא מתכוון לפתוח מפלגה חדשה: "לאור התוצאות אעבוד בכל הכח על התוכנית של מפלגת תושבים שתקרא לדגל ותייצג את כלל תושבי העיר"
מאת יוסי אסולין
שעות אחדות לפני כניסת השבת, הוציא ר' יקי הרשקופ, נציג חב"ד בביתר עילית עד כה - שהפסיד בבחירות הפנימיות לר' משה כהנא - הודעה בה הוא מודיע על כוונתו להקים מפלגה חדשה.


לידידיי ומכרי היקרים אנ?ש שיחיו לאוי"ט

ערב שבת שלום.

אמש בשעת ליל מאוחרת אמרתם את דברכם ובחרתם נציג חדש של קהילת חב?ד  כמובן שאני מכבד את ההחלטה וברכתי מיד את ר? משה כהנא בהצלחה רבה בתפקידו החדש, בהכירי את הנפשות הפועלות יודע אני שצריך ברכה וסייעתא דשמיא מיוחדת בתפקיד זה.

ברצוני להבהיר דבר אחד חשוב לפני שכל אחד פונה לדרכו לעשייתו כל אחד בסגנונו הוא, ושבעים פנים לתורה.
בהכירי את מבנה הקואליציה וראשיה בעיר ביתר בעשור האחרון, הכרזתי כמה פעמים בחודשים האחרונים כי ברצוני לפתוח מפלגה חדשה בין אם זה יהיה עם נדוניה שאני מביא איתי את קהילת חב"ד ובין אם לא.

צר לי שיש אנשים שחושבים שבגלל שלא נבחרתי רק לכן אני פותח את המפלגה החדשה, כל מי שמכירני או נפגש עימי בחודשים האחרונים יודע כי זו הייתה כוונתי מלכתחילה.
אך מכיוון שאני מאמין שרק כשאתה בא מבחוץ חזק לקואליציה יש לך היכולת לדרוש מקסימום ולקבל מקסימום, חשבתי שזה יהיה חזק באם אביא כנדוניה מכובדת גם את הקהילה שמסרתי זמני וממוני עליה בשנים האחרונות,  אבל אתם בחרתם אחרת.

 אני מאחל הצלחה לר? משה שיחי? ולכל אנ"ש, ובוודאי שכל דבר שאוכל לסייע אעשה זאת בשמחה גדולה. אני מודה לכל אלו שתמכו בי בגלוי ובסתר בהצבעה או בכתב או בכל מילת עידוד.

לאור התוצאות אעבוד בכל הכח על התוכנית של מפלגת תושבים שתקרא לדגל ותייצג את כלל תושבי העיר אנשים יראי שמים עובדי השם הן העוסקים בתורה והן המקיימים את מאמר חז?ל טוב תורה עם מלאכה.
 בסייעתא דשמייא נצליח יחד להביא יצוג נאמן לתושבי העיר ולהמשיך לשרתם נאמנה לאורך כל הדרך.

בהזדמנות זו ברצוני להודות לידידי ר? יעקב מיוחס שעמד ועומד לצידי בכל האתגרים בשנים האחרונות, ועוד נכונו לנו אתגרים רבים בתור אישי ציבור ועשיה בכל מסגרת שתהיה.

שלכם
יעקי הרשקופ


> הנציג החדש בביתר בשיחה לשטורעם: "חותר לאחדות בתוך הקהילה"
> דרמה בחב"ד ביתר: משה כהנא גבר על יקי הרשקופ
י"א בתמוז תשע"ח