ב"ה מוצאי ש"ק, י"א אדר א' תשע"ט | 16.02.19
השלוחים התכנסו בווסטפורט באווירה היסטורית ● גלריה

למעלה מ-150 שלוחים ממדינות ניו יורק וניו ענגלנד התכנסו ביום ראשון, כ' סיון, במרכז החדש של חב"ד בווסטפורט, קאננ. המרכז החדש הוא פונדק משופץ שנבנה במקור בתחילת 1800 ● זוג השלוחים המקומיים, הרב יהודה לייב ונחמה דינה קנטור, אירחו את הכינוס, ששימש גם כחנוכת הבית המתאימה לבית חב"ד שלהם
מאת יוסי אסולין

"יוצא, שאדמו"ר הזקן עדיין היה בכלא הרוסי כאשר הבניין הזה נבנה", אמר הרב קנטור בנאום הפתיחה שלו. "מטרת מאסרו וחירותו שלאחר מכן, היו להבטיח שמעייני החסידות יתפשטו לכל פינה שבעולם. בתור שליח, וגם עומד ברגעים אלו על קרשים אשר הותקנו בעת שאדמו"ר הזקן נלחם על חסידות, הוא תזכורת נוקשה המניע כדי להבטיח כי עבודתו הק' נמשכת עם המאמצים שלנו בכל יום ויום ".

בידי הרב משה קוטלרסקי, סגן יו"ר "מרכז לעניני חינוך", הרבי הפקיד את אירגון הכינוסים האזוריים, המתקיימים לאורך השנה בנקודות שונות ברחבי העולם. כל כינוס איזורי משמש מקור להשראה ועידוד, ומעשיר את השלוחים באמצעות סדנאות, שיעורים והתוועדויות. "יש תחושה מהודרת והמעוררת כבוד, של אחווה בקרב השלוחים", אמר הרב קנטור. "זה דבר שעוזר לנו להישאר מחוברים לאורך כל השנה".

 הכינוס התאפיין ביום שלם  של סדנאות, כולל מה שכונה "עשר שיחות", כאשר 10 שלוחים מציגים אסטרטגיות ודרכי הצלחה מוכחות בתחומים שונים של השליחות. בעוד כל קהילה ובית חב"ד היא כמובן ייחודית ממשנהו, ישנם רעיונות רבים שיווכחו כמועילים ויישומיים בקהילות רבות אחרות.

לקראת ג' תמוז נערך פאנל מיוחד, בו השתתפו הרב יוסי דערען, הרב מרדכי דינערמאן והרב אפרים זלצמן, שהוקדש לנושאי ההכנה לג' תמוז בצורה רוחנית ומעשית.

הכינוס הסתיים בארוחת ערב חגיגית, שנאמו בה הרבה שלוחים ותומכים, וכן הרב משה קוטלרסקי מה'מרכז לעניני חינוך'. "התחלה חדשה זו לשלוחים בשכונה אחת בקונטיקט ממלאת את כל השלוחים בתחושה של אנרגיה והתרגשות מחודשת. אנו בטוחים כי אנרגיה זו תועבר הביתה לבתי חב"ד שלהם, ותגרום למאמץ מחודש למילוי השליחות שהרבי הטיל בנו להביא את המשיח," הוא אומר.

ז' בתמוז תשע"ח