ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
התקווה והביטחון אשר בטח בהם • גלריה מכנס הפנסאים

מה הדרך שבה נחבר את הילדים היום לרבי נשיא הדור? • איך נפתח רגשות של להט וחיות קדושים בלבבות הצעירים? • מה נעשה כדי להניע את הילדים לפעולה? • בארבע שורות במכתב הרבי ליום ההילולא טמונה ההדרכה • זהו הסוד של הצלחת הכינוס האדיר בערב יום ההילולא ג' תמוז
מערכת שטורעם
המוטו סביבו נסוב כל הכינוס, הוא המסר אותו התווה הרבי עצמו להעביר לצעירים, בני הנוער, ביום ההילולא.
 
"ולבאר להם איך שחיבה יתירה נודעת להם תמיד מאת כ"ק מו"ח אדמו"ר ... לבאר להם את אשר תבע מהם והתקווה והביטחון אשר בטח בהם, אשר סוף סוף ימלאו את תפקידם בהחזקת היהדות והפצת התורה בכל המרץ החום והחיות שהם מסגולת הנוער"

השמש שוקעת, עשרים וארבע שעות בדיוק קודם היום הגדול והקדוש. צלילי הנפש של חליל הצד והקלידים של  שמואל אלוש ויענקי טרבניק משתלבים עם נגינת חיילי צבאות השם: צמאה לך נפשי, כמה לך בשרי...

הרב בנימין וילהלם מחבר את הילדים למסר, בתיאור של רגע מרטיט בו הרבי קורא לילד קטן לשיר על ידו את הניגון הושיעה את עמך.. "הרבי בוטח בכם, ברגעים הקריטיים ביותר, הרבי רוצה דווקא את הילדים..."

לאחר הצגת שלוש הכספות אותן ייפתחו הילדים בסיום הכינוס באמצעות קודים שיוענקו להם על הנהגה ראויה וחסידית, פותחים הילדים בהכרזת שנים עשר הפסוקים, ומתפללים יחד בלהט של קדושה את תפילת ערבית.

על המרקע מופיעים שלושה חברים המתמודדים עם אתגרים שונים, המובילים אותם אל תוך דרמה חסידית, דרכה יילמדו  על מהותו של ג' תמוז, ויפנימו התקווה והביטחון שהרבי בוטח בכל אחד מהם,שיצליחו בהתמודדות האישית שלהם ויגברו על היצר.

במהלך התכנית ייפגשו הילדים את השליח הרב שלום משה פלטיאל מפורט וושינגטון בניו יורק, הם ייצפו בקטעים מרתקים בהם ניכר היחס הרציני והבוטח של הרבי בהם, בילדים.

"וברגעים של חושך אפילה, מאירים דברי הקודש, כל מילה: התקווה והביטחון שסוף כל סוף ימלאו תפקידם, כל מכשול נגבור עד שיאיר האור"...

 
מקהלת הפנסאים מסכמת את המסר בשיר מעורר ונוגע ללב, את העריכה המוזיקלית ביצעה הגברת יפה ברכהן במסירות והשקעה גדולה.

המד"א הרב מאיר אשכנזי סיפר על החסיד ר' איצ'ה דער מתמיד ועורר את הילדים להוסיף ביראת שמים ובהתקשרות לרבי, עד ביאת משיח צדקנו.

לסיום ריתק את הילדים המחנך הרב משה אסולין מכפר חב"ד, הוא תיאר את האדיר שיש לילד, אף יותר מהחיילים המיומנים ביותר בעולם, וחידד את הביטחון המוחלט של להרבי בילדים דווקא - רק לילד יש טוהר, נקיות, אמת, וכשרואים את המטרה בלבד למולנו מצליחים לעשות דברים אדירים בעזרת ה'.

כך, יצאו הילדים חדורים בתקווה והביטחון שהרבי בוטח בהם, ובתקווה והביטחון שלנו בהקב"ה שסוף סוף יביא לנו את משיח צדקנו, נאו ממש.

צילום: חיים טויטו
ה' בתמוז תשע"ח