ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
בארגון תלמידי הקבוצה: 'ערב עם חב"ד' למקורבים

כ-100 איש, מקורבים ותמימים, תלמידי קבוצה ע"ח התכנסו יחד לערב חגיגי ומיוחד - ערב עם חב"ד לרגל יום ההילולא של כ"ק אדמו"ר זי"ע, באולם 'ליובאוויטשע ישיבה' השוכן בשכונת קראון הייטס ● כיבדו את האירוע בנוכחותם: הרב בער'ל לאזאר והרב משה קוטלרסקי ● את הערב הנעימו הזמרים אברהם פריד ואלי מרכוס
מערכת שטורעם
כ-100 איש, מקורבים ותמימים, תלמידי קבוצה ע"ח התכנסו יחד לערב חגיגי ומיוחד. ערב עם חב"ד לרגל יום ההילולא של הרבי, באולם 'ליובאוויטשע ישיבה' השוכן בשכונת קראון הייטס. 

מידי שבוע, ביום שישי בצהריים יוצאים תלמידי ה"קבוצה" מישיבת תומכי-תמימים המרכזית ב770 ל?מבצע תפילין? ברחבי העיר ניו-יורק רבתי ואין זמן מתאים מזה - ערב יום ההילולא של נשיא הדור, להתאסף יחד ולהתחזק באור וחום ההתקשרות של נשיא הדור.

כבר בשעה 19:00 בערב ניתן היה לראות את ראשוני המקורבים יוצאים בזה אחר זה מתחנת הסבוואי הקרובה לבית אגודת חסידי חב"ד 770.

לאחר סיור מודרך ב-770 וחדרו הק' של הרבי, הם צעדו יחד עם התמימים אל האולם לאירוע מפואר ומרשים סביב שולחנות עמוסים בכל טוב - יין, בשר ושפע מטעמים. 

את הערב הנחה שליח הרבי בניו ג'רזי הרב חנוך קפלן, שלאחר פתיחה קצרה אודותת גדולתו של יום ומשמעותו של הרבי בחיינו היומיים - הזמין את הת' מענדי לבל אשר טרח ועמל לילות כימים להצלחת האירוע, לפתוח את הערב בקריאת פרקו של הרבי.

לאחריו, ראשון הנואמים היה סיו"ר המל"ח הרב משה קוטלרסקי שריגש את הקהל עם סיפורים אישיים זחווה במחיצת הרבי בשנותיו הצעירות. הרב קוטלרסקי הצביע על שיטת הקירוב של הרבי, בנתינה ובמאור פנים לכל יהודי וקרא לנוכחים להתחזק בקיום המצוות היום-יומיים.

לאחר קטע וידיאו קצר מהרבי, ומכירה פומבית על שטר של דולר שנתקבל מידיו הקדושות של הרבי - הוזמן לדוכן השליח והרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר, שבמתק שפתיים תיאר את המהפכה שעשו יהודים בחייו של מי שלימים נהיה לנשיא רוסיה וילדמיר פוטין. "מעשה אחד", קרא הרב לאזאר, בחוזרו על משפט הרמב"ם שהיה שגור תדיר על לשונו של רבינו, "יכול להכריע את העולם כולו לכף זכות".

את הערב המיוחד הנעים בעל המנגן הרב אלי מרכוס. כשבסיום האירוע הפתיע את הנוכחים ענק הזמר החסידי ר' אברהם פריד, במחרוזת ניגונים שסחפה את המקורבים לריקוד חסידי סוחף יחד עם התמימים.

על הפקת ואירגון ערב זה עמלו נציגי התמימים, תלמידי ישיבת תות"ל המרכזית מנחם מענדל לבל וחיים ליוי. תודה מיוחדת לתמימים זאב וולף קרוגליאק, אברהם וילהלם, מענדי הרשקופ, מענדי אלמליח,מענדי רייניץ, לוי נפרסטק ופישי הניג, אשר עשו ימים כלילות להצלחת ערב זה.
ד' בתמוז תשע"ח