ב"ה יום חמישי, י"ז סיון תשע"ט | 20.06.19
יש דבר כזה: שליח חב"ד למונדיאל

עשרות אלפי בני אדם צפויים להגיע בשבועות הקרובים לרוסיה כדי לצפות מקרוב במשחקי המונדיאל. גם ישראלים רבים יגיעו לאצטדיונים, ולמשימה נערך הרב יענקי פרידמן, שליח חב"ד לישראלים, ממרכז אזימוט במוסקבה, שעומל קשות על מנת להיערך למשימה ולסייע לאלפים
ישראל היום
במסגרת ההיערכות הצוות הוגדל, ובימים הקרובים הם יגיעו לטרמינל ולקבל את פניהם ולהנחות אותם. גם ההכנות לשבתות מתקדמות, ובחב"ד מצפים למבקרים רבים שיגיעו לבלות את היום השביעי במחיצתם.

הרב פרידמן מספר ל"ישראל היום: על ההכנות. "יש הרבה שלוחים ברוסיה, אני עובד עם הקהילה הישראלית, יש לא מעט אנשי עסקים שגרים פה וגם מול התיירים שמגיעים". על פי ההערכות מישראל צפויים להגיע לרוסיה למונדיאל כעשרים אלף איש, ופרידמן מעריך כי ביניהם יגיעו בין 5,000 ל-6,000 ישראלים".

"נגיע עם התפילין לנמל התעופה וניתן לישראלים שנוחתים גם אפשרות להניח תפילין וגם הסברים על השהות ברוסיה. נהיה מחוץ לאצטדיונים וננסה לסייע כמה שאפשר. המקומיים לא דוברים אנגלית וזה מקשה על ההתמצאות במקום ולכן נוכל לסייע. יש לא מעט ישראלים שמחפשים אוכל כשר ואנחנו ננחה אותם איפה יש, היכן הם יכולים לעשות שבתות, ובאיזה סופרים אפשר להיכנס ולרכוש מוצרים כשרים. כבר עכשיו יש לי לא מעט הזמנות לשבתות הקרובות , אנשים שרוצים לבוא לתפילות ולסעודות שבת".

מי שנוסע גם כן לרוסיה לחזק את צוות העובדים הוא הרב עמי פייקובסקי, שמכונה "הרב של בית"ר ירושלים". פייקובסקי, דמות מוכרת בעולם הכדורגל, שהיה שחקן ביתר ת"א, חזר בתשובה ומלווה לא מעט שחקני כדורגל בשנים האחרונות, ימריא בקרוב לרוסיה.

"יש אלפי ישראלים להאכיל, להניח להם תפילין. הרבה אנשים נרשמים לשבתות ונהיה שם לכל עזרה שאפשר לתת". "אני רוצה לתת סיוע לכל מי שצריך, בגשמיות וברוחניות", סיכם הרב פרידמן.
ל' בסיון תשע"ח
 
 
 
 
פרוספקטים שהופקו לקראת המונדיאל
פרוספקטים שהופקו לקראת המונדיאל