ב"ה יום רביעי, כ"ד שבט תשפ" | 19.02.20
מיומנו של הרב חנזין ע"ה: שלושים יום במחיצת הרבי

"בימים אלה חזר מליובאוויץ' אשר בברוקלין החסיד הרב ר' דוד חנזין - חבר הרבנות הראשית בפתח תקווה והממונה הראשי על מוסדות החינוך ובתי הספר של חב"ד ברחבי הארץ ישראל", מבשר העיתון "עין בעין" שהופיע בישראל לפני עשרות שנים ● הרב חנזין שהה במחיצת הרבי בחודש תשרי תשי"ח, ועם שובו, כך דווח בעיתון, מתוועדים חסידי חב"ד בירושלים, בתל אביב, בפתח תקווה, בראשון לציון, בכפר חב"ד ובלוד
מערכת שטורעם

"בימים אלה חזר מליובאוויץ' אשר בברוקלין החסיד הרב ר' דוד חנזין - חבר הרבנות הראשית בפתח תקווה והממונה הראשי על מוסדות החינוך ובתי הספר של חב"ד ברחבי הארץ ישראל", מבשר העיתון "עין בעין" שהופיע בישראל לפני עשרות שנים.

הרב חנזין שהה במחיצת הרבי בחודש תשרי תשי"ח, ועם שובו, כך דווח בעיתון, מתוועדים חסידי חב"ד בירושלים, בתל אביב, בפתח תקווה, בראשון לציון, בכפר חב"ד ובלוד.

"מאחרי תפילת ערבית עד אור הבוקר יושב הרב חנזין בהתוועדויות כשהוא מתאר בפרוטרוט את ימיו בליובאוביץ'. הוא מוסר קטעי שיחות וחוזר על "מאמרים", ששמע מפי הרבי. ר' דוד הביא עמו, מבית הרבי, גם ניגון חדש ששמע מפי הרבי ויושבים צעירים וישישים בעיניים עצומות ובדבקות עילאית וחוזרים מפיוט על הניגון, אשר יושב ברוב עם בעת החגיגה הגדולה של "חג הגאולה", שתיערך אי"ה בי"ט כסלו המתקרב ובא", מציין הכותב.

לאחרי דברי ההקדמה מגיע תיאור אותנטי ומרגש מפיו של הרב חנזין על תשרי אצל הרבי, הכולל תיאור מדוייק של האווירה, של חצי הרבי, הנסיעה ל'אהל', המפגש עם חסידים, ביניהם עם ר' ניסן נעמנוב ע"ה, וכמובן שפע הגילויים בתשרי אצל הרבי.

כ"ט בסיון תשע"ח