ב"ה יום חמישי, כ" ניסן תשע"ט | 25.04.19
במסגרת: השליח ר' זלמן וולוביק
במסגרת: השליח ר' זלמן וולוביק צילום: ארכיון שטורעם, ויקיפדיה, הבית הלבן
שליח חב"ד ינאם בטקס ההיסטורי של העברת השגרירות

פרסום ראשון: בטקס פתיחת השגרירות האמריקאית שיתקיים היום (שני) אחר הצהריים, ינאם גם הרב זלמן וולוביק - שליח חב"ד לפייב-טאון ניו יורק, ורבו של השגריר האמריקני דיוויד פרידמ. באירוע המפואר, שמעורר הדים רבים בעולם וזוכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת, ינאמו בין היתר יועצו הבכיר של טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, וראש הממשלה בנימין נתניהו וכמובן שגריר ארה"ב בישראל מר דיוויד פרידמן
מערכת שטורעם

חנוכת השגרירות האמריקנית תחל בשעה 16:00, בהשתתפותם של כ-800 איש. הטקס יסוקר ע"י כלי תקשורת מהארץ ומהעולם, מאחר ומדובר באחת ההחלטוות הכי דרמטיות של טראמפ בכל מה שקשור ליחסי החוץ עם ישראל.

במהלך הטקס יישא שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן דברי ברכה, תשודר ברכה מצולמת של הנשיא דונאלד טראמפ,
ינאם יועצו הבכיר של טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר, סגן מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון סאליבן . וכאמור, גם שליח הרבי לפייב-טאון ארה"ב ורבו של השגריר האמריקני, הרב זלמן וולוביק ישא דברי ברכה.

מטעם מדינת ישראל ינאמו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו. ישתתפו באירוע: שר החינוך נפתלי בנט, שר ירושלים והתפוצות זאב אלקין, שרת המשפטים איילת שקד, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל וסגן השר ושגריר ישראל לשעבר בארה"ב מייקל אורן.

בטקס ישתתפו כלל אנשי המשלחת האמריקנית לירושלים, כ-250 איש, בהם חברי קונגרס, רבנים ואנשי ממשל. את המשלחת מוביל סגן מזכיר המדינה סאליבן, והיא כוללת בין היתר גם את הסנטורים הרפובליקנים טד קרוז ולינדזי גראהם, וכן את ג'ייסון גרינבלט - השליח המיוחד של טראמפ לענייני המזרח התיכון וענייני משאים ומתנים בינלאומיים.

כ"ט באייר תשע"ח
צילום: קרדיט גרפיקה: ynet
 
השגריר מתלווה לרב וולוביק במהלך ביקורו בכפר
השגריר מתלווה לרב וולוביק במהלך ביקורו בכפר
 
השניים בכינוס השלוחים האחרון
השניים בכינוס השלוחים האחרון