ב"ה ערב ש"ק, י"ד ניסן תשע"ט | 19.04.19
צילום: שטורעם.נט, ארכיון
"הסיפור שלנו" - נשים מספרות על הרבי – בוואטסאפ

בנות בבתי ספר תיכון חב"ד במיזם חדש: ראיונות עם נשים שמספרות על מפגשים והתכתבויות עם כ"ק אדמו"ר זי"ע ● מדובר במיזם חדשני המהווה המשך לסדרה הפופולארית של הפקות JEM
מערכת שטורעם
במסגרת מיזם חדש של חב"ד, תלמידות בבתי ספר תיכון של התנועה ברחבי העולם מעלות לרשתות החברתיות ראיונות עם נשים, שמספרות על שיחות והתכתבויות עם כ"ק אדמו"ר זי"ע.

המיזם נקרא "הסיפור שלנו" והוא מהווה המשך לסדרה הפופולארית של הפקות JEM, "המפגש שלי עם הרעבע", במסגרתו אנשים שבאו במגע עם הרבי מספרים את סיפוריהם למצלמות.

המיזם נולד כתוצאה מביקור של מנכ"ל JEM, הרב אלקנה שמוטקין, במכללת "בית רבקה" בשכונת קראון הייטס שבניו יורק. הוא סיפר לתלמידות שרק 17% מתוך 1,500 האנשים שסיפוריהם תועדו ע"י JEM הן נשים.

דבריו של הרב שמוטקין, הניעו לפעולה את התלמידה לאה גולדמן, מאוקלהומה סיטי. היא וחברותיה התחילו לדחוף בנות תיכון אחרות לבקש מאמהותיהן – וגם מדודות, סבתות ושכנות – סיפורים על הרבי, ולהקליט אותן באמצעות הסמרטפונים. בסבב הראשון של המיזם השתתפו, מלבד בית רבקה, בתי הספר התיכוניים "בנות מנחם" ותיכון לובביץ' לבנות בשיקגו.

חמשת הסיפורים הטובים ביותר הופצו באמצעות וואטסאפ. באחד מהם, פערעל רוקפורד מפלורידה סיפרה לנכדתה, חני הכט, על הדאגה העצומה שהשפיע הרבי עליה ועל שני בניה הצעירים זמן קצר לאחר שפערעל איבדה את בעלה.

הרבי הזמין אותה למשרדים העולמיים של חב"ד כדי שהוא עצמו יוכל לגזור את שיערו של בנה בן השלוש במסגרת ה"חלקה". אותו ילד הפך להיות אביה של חני.
כ"ט באייר תשע"ח