ב"ה מוצאי ש"ק, י"ג שבט תשע"ט | 19.01.19
צילום: שטורעם.נט
השלוחים 'זזים' בהמוניהם...

מאות שלוחים נרשמים בימים האחרונים על מנת לקבל את תרומת ה'זוזים' ● חברת Coalichain בעלת המטבע הדיגיטלי ZUZ מקדישה 10% מסך המטבעות המונפקים לתרומה עבור קהילות יהודיות, בדגש על בתי חב"ד ברחבי העולם. ערך המטבעות בעת ההנפקה, בהם זכאי כל שליח, שווה ל - 1,386 דולר
מערכת שטורעם
חברת Coalichain בבעלותם של איש העסקים החב"די ר' לוי סממה ושותפו איש ההייטק שי גלילי, משיקה בימים אלו מטבע דיגיטלי -  ZUZ.

לדבריהם, "החברה רואה ערך עליון בפעילות בתי חב"ד ומקדישה סכום רב של מטבעות כעזרה והשתתפות בפעילות השלוחים ברחבי העולם". על מנת לקבל את התרומה נדרשים השלוחים להירשם באתר החברה ובתום תקופה קצרה של אימות הפרטים, הם מקבלים ישירות לחשבונם האישי סכום של 7,700 ZUZ.

שווי הזוז בשעת ההנפקה עומד על $0.18, כלומר, שווי התרומה לכל שליח הוא $1386. מספר המטבעות המוקצים מוגבל כמובן והחלוקה מתנהלת בסדר של "כל הקודם זוכה". לקבלת התרומה יש להירשם באתר: לחצו כאן!


~~~


המיזם מעלה שאלות הבנה בסיסיות בנושא המטבעות הדיגיטליים וכן בשימוש אותו יוכלו השלוחים לעשות עם המטבע. לשם כך, הכינו לנו צוות "Coalichain" מספר תשובות על שאלות מתבקשות:


מה זה בכלל Coalichain ?


Coalichain - זו פלטפורמה מבוזרת המאפשרת דמוקרטיה ישירה ושקופה בין נבחרי הציבור ובוחריהם. האפליקציה פותחה לראשונה בישראל, במטרה להשפיע על אופי ההנהגה הציבורית.

Coalichain - מתבססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין דרכה ניתן לבצע העברות כספים ומידע באופן מאובטח ושקוף. המערכת מתוכנתת כך ששום גורם חיצוני אינו יכול להשפיע עליה לטובתו האישית. על בסיס כך, Coalichain מאפשרת תקשורת ישירה ואמינה (כולל הצבעות, מימון, סקרים ועוד) בין העם לנבחרי הציבור וכן מאפשרת למצביעים "לעקוב" אחרי הבטחות נבחרי הציבור ולאכוף אותם. הפעולות והתקשורת באפליקציה כוללות בתוכם "חוזה חכם" היושב גם הוא על הבלוקצ'יין, המתנה אוטומטית את אישורם או ביטולם על פי תנאים שהוגדרו מראש.

"אנחנו מזהים מגמות חזקות בעולם ואפילו בארץ, להעביר את הממשק בין האזרח לממשלות וגופים גדולים, על טכנולוגיות חדשניות כמו בלוקצ'ין", מציין בפנינו ר' לוי סממה. "אם מוסיפים לכך את העובדה שיותר ויותר יהודים בישראל מבקשים כיום חיבור לערכי התורה והיהדות, קבלנו מתכון אמיתי ותקווה לשינוי רוחני בארץ ישראל, כפי שדרש תמיד הרבי".

אוקי, אבל איך זה קשור ל"זוז" ?

ה ZUZ הוא בעצם הליבה של כל המערכת. רוב הציבור שמע על מטבע ה - BitCoin והמהפכה שהוא עשה בעולם, אבל צד פחות ידוע שלו זו המערכת שעומדת מאחורי המטבע והחידוש שלה בתחום הפיננסי. ה BitCoin כמו שאר המטבעות הדיגיטליים מתבסס על טכנולוגיית Blockchain ומאפשר העברה של מטבעות מאחד לשני באופן ישיר ושקוף ללא גופים מתווכים. כחלק מהמהפכה שקואליצ'יין מביאה עמה, ה ZUZ מאפשר גיוס והעברת כספים מיד ליד באופן ישיר ללא אמצעי תיווך, כמעט ללא עמלות ובשליטה מלאה של בעל המטבעות.

חשוב לציין שהשווי של הזוז תלוי בראש ובראשונה בהצלחתה של האפליקציה ברחבי העולם וכתוצאה מכך - השימוש במטבע ה?זוז?. כיום מפלגות רבות וגופים בינלאומיים מזהים את הפוטנציאל של Coalichain ומנהלים עמה מגעים לשיתוף פעולה. בארץ לבד, ישנם כ20 חכי"ם וראשי מועצות שכבר הביעו את רצונם לשימוש באפליקציה.


נשמע מעניין, איך זה מתקשר לחב"ד ושלוחי הרבי ?


"במבט עתידי, לאחר שימוש נרחב בפלטפורמת קואליצ'יין, שווי המטבעות צפוי לעלות בעז"ה ובידי השלוחים יהיו סכומים נכבדים שיסייעו להם בפעילות, וזה מבלי שנדרש מהם דבר בתמורה". "אנו באמת מאמינים" אומרים לנו ב - Coalichain, "שמיזם בקנה מידה עולמי כזה, אשר נועד להשפיע על אחדות ישראל ושלמות הארץ, מוכרח להיות קשור באופן אוטומטי עם מפעל השליחות של הרבי".

קיימים גם היבטים נוספים שיחוללו מהפכה בכל מה שקשור לתמיכת הציבור בפעילות השלוחים, "אך את זה נשמור לפעם אחרת" מסיים סממה בחיוך.


אז אם אתה שליח וברצונך לקבל את המטבעות שלך, היכנס והירשם עכשיו:

לחץ כאן!

כ"ח באייר תשע"ח