ב"ה יום רביעי, י" שבט תשע"ט | 16.01.19
יעקב שוואקי בקליפ מרגש לכבוד שחרורו של רובאשקין

גדול הזמר החסידי יעקב שוואקי בסינגל חדש אותו הוא מקדיש לר' שלום מרדכי רובאשקין: "אלף בית גימל" ● לפני כשנתיים הוציא שוואקי את הלהיט "מאמין בניסים" אותו הקדיש לרובאשקין והבטיח לו שכאשר ישתחרר הוא יבוא אליו הבייתה ויקדיש לו שיר נוסף. ההבטחה קוימה והתוצאה המרגשת לפניכם
מערכת שטורעם

 

זה לא עוד שיר ללימוד אותיות לילדים... זה הוא שיתוף פעולה של הזמר יעקב שוואקי, המוזיקאי איצי וולדנר ור' שלום מרדכי רובשקין, שחברו יחדיו לשיר עוצמתי של אמונה ובטחון.

"א' ב' ג' " היה הסוד של רובשקין לאמונה בהקב"ה מאחורי הסורגים. רבים שמעו זאת ממנו לראשונה כשהשתחרר בפתאומיות ובאורח נס מהכלא, אבל הוא ומשפחתו חיו עם זה עוד הרבה קודם.

לפני 5 שנים נסעו שוואקי, איצי וולדנר וחברים לשמח יהודים בבית הכלא OTISVILLE בארה"ב, הם חשבו שימצאו שם אנשים שבורים, אך נדהמו כאשר נכנסו אל החדר האסירים ובראשם רובשקין, עם חיוך גדול, הרבה שמחה ואהבת השם, שירה וריקודים ו-"קולעס" (סלטות) שעשה רובשקין.

בדרך חזרה לניו-יורק ניסו וולדנר ושוואקי להבין את המקור לאמונה ושמחה שהיו במקום הנורא הזה, וחזרו לשם מספר פעמים כדי לפצח את הסוד, וכל ביקור היה מעורר השראה מחדש.

לפני כשנתיים השיק שוואקי את "מאמין בניסים" שהוקדש לרובשקין. המילים של מרים ישראלי והלחן של וולדנר הפכו בין רגע ללהיט בינלאומי. שוואקי הבטיח לרובשקין שבעזרת ה' כשישתחרר יגיע לשיר איתו בביתו, ההבטחה התקיימה והולידה לפני שבועות ספורים את "אלף בית גימל" – מקור הכוח של רובשקין לאמונה ובטחון, אותו הוא מפיץ בכל מקום שהוא מגיע אליו כדי לעזור לכמה שיותר אנשים לעבור את הניסיונות הקשים בקלות ולהתחבר לאבינו שבשמיים.

 
לחן: איצי וולדנר
עיבוד ומיקס: אברומי ברקו
קליפ מילים: יעקב אסרף – סולם יעקב
יח"צ: מדיה פרו

י"ז באייר תשע"ח