ב"ה יום רביעי, י" שבט תשע"ט | 16.01.19
הרב טייכטל עם סגן שר הבריאות בוריס וולטר לצד המודעה על המפגן
הרב טייכטל עם סגן שר הבריאות בוריס וולטר לצד המודעה על המפגן
"ברלין חובשת כיפה": מפגן סולידריות בבירה הגרמנית

בעקבות המתקפה החמורה של מוסלמי נגד צעיר שהלך עם כיפה ברחובות ברלין, הוחלט בקהילה היהודית בעיר לקיים מפגן סולידריות מיוחד, במהלכו המשתתפים, יהודים וגויים, יחבשו כיפה על ראשם ● השליח הרב טייכטל: יוזמה חשובה שתשדר מסר ברור ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
בעקבות המתקפה החמורה של מוסלמי נגד צעיר שהלך עם כיפה ברחובות ברלין, הוחלט בקהילה היהודית בעיר לקיים מפגן סולידריות מיוחד, במהלכו המשתתפים – לרבות הלא-יהודים – יחבשו כיפה על ראשם.

כזכור, לפני מספר ימים, צעיר שחבש כיפה בשכונת פרנצלאואר ברג שבברלין, הותקף באכזריות על ידי גבר מוסלמי, פליט סורי בן 19. המתקפה הביאה לגל גינויים מאישים בכירים בגרמניה.

המפגן שיתקיים על יד בניין הקהילה היהודית, ייערך ביום רביעי זה, בהשתתפות אישים בכירים, ובהם ראש העיר מיכאל מולר ונציג הממשלה, לצד רב הקהילה היהודית ושליח הרבי הרב יהודה טייכטל ונשיא הקהילה ד"ר גדעון יפה.

"מטרת המפגן למחות נגד התקיפה החמורה ולהביע סולידריות עם חובשי הכיפה", מסבירים גורמים בקהילה היהודית.

"היוזמה הזו חשובה מאוד", אומר הרב טייכטל, "שכן היא מביעה סולידריות עם העם היהודי ומשדרת מסר ברור: כאן לא תתקבל שום שנאה ליהודים".

במקביל, בתגובה להתבטאויות של גורמים בגרמניה שהמליצו להימנע מחבישת כיפות בערים הגדולות - בעקבות תקיפת הנער חובש הכיפה, הגיב הרב טייכטל, כי "להתחבא ולהתנער מהזהות היהודית - זה לא פיתרון. צריך להמשיך ולהתהלך כיהודים גאים ובמקביל לעשות הכל בכדי להילחם בתופעת האנטישמיות".
ט' באייר תשע"ח