ב"ה יום שני, י"ח אדר ב' תשע"ט | 25.03.19
'ידיעות אילת' הציג את שער ההגדה של פסח שיצרו ילדי השליח

עיתון 'ידיעות אילת' פרסם לרגל חג הפסח כתבה מרכזית ובה התבקשו כמה מאישי הציבור של אילת לצייר את שער ההגדה של פסח בציור אישי משלהם ולהסביר לקוראי העיתון את החיבור האישי שלהן לציור ההגדה בו בחרו ● בין האישים היה גם רב שכונת השחמון הרב שמעון אייזנבך ● לכתבה המלאה וצילום השער המלא >>>
מערכת שטורעם
עיתון 'ידיעות אילת' פרסם לרגל חג הפסח כתבה מרכזית ובה התבקשו כמה מאישי הציבור של אילת לצייר את שער ההגדה של פסח בציור אישי משלהם ולהסביר לקוראי העיתון את החיבור האישי שלהן לציור ההגדה בו בחרו.

בין האישים היה גם רב שכונת השחמון הרב שמעון אייזנבך, לצד רופא בכיר, תיירן מצטיין, פרנסי העיר ועוד, כשכל אחד מהם צייר את ציורו שלו.

הרב אייזנבך הגיש עבור כתבת החג הגדה של פסח בדמות עמוד שער של עיתון, המבשר על יציאת מצרים על כל מרכיביו והיביטיו, פרי יצירתם של ילדיו.

בדברי ההסבר שלו הסביר הרב אייזנבך, כי לאור דברי חז"ל "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא היום ממצריים" הוא ביקש להמחיש דרך "שער ההגדה" את סיפור יציאת מצריים כדבר עכשוי ומוחשי ולא רק כסיפור היסטורי שאירע לפני 3,350 שנה.

כמו כן הוסיף שכאשר חווים מחדש את יציאת המצריים ההיסטורית היא מעוררת את הציפיה והערגה ליציאת מצריים העתידית בגאולה העתידה וזאת על פי הפסוק "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות".
כ"ד בניסן תשע"ח