ב"ה יום שני, י"ח אדר ב' תשע"ט | 25.03.19
צילום: שטורעם.נט
כפר חב"ד ב': כינוס תורה לכבוד אביו של הרבי

בבית הכנסת בכפר חב"ד ב' התקיים בחול המועד 'כינוס תורה' מרתק. הכינוס התקיים בח"י ניסן לכבוד יום הולדת המאה וארבעים של הרב החסיד הגאון המקובל רבי לוי יצחק זצוק"ל ● לכתבה המלאה ותמונות >>>
מערכת שטורעם
בבית הכנסת בכפר חב"ד ב' התקיים בחול המועד 'כינוס תורה' מרתק. הכינוס התקיים בח"י ניסן לכבוד יום הולדת המאה וארבעים של הרב החסיד הגאון המקובל רבי לוי יצחק זצוק"ל, אביו של כ"ק אדמו"ר זי"ע.

את הכינוס פתח רב בית הכנסת, הרב חיים הלל רסקין, שדיבר על החשיבות המיוחדת שהרבי ייחס לכינוסי תורה בימי חול המועד ועל כך שהכינוס השנה נעשה בתאריך חשוב לכבוד אביו של הרבי.

אחריו הוזמן הרב יהודה לייב נחמנסון, דיין ומו"צ ברחובות, שדיבר בפרטיות הלכה למעשה בנוגע לדרכי טיפול ברפואה אלטרנטיבית ולא קונבנציונלית. הוא הסביר שלפעמים יש בהן איסור מן התורה של 'דרכי האמורי'. בנוגע למעשה, הרב אסר להשתמש באבחון המשקולית, וכן התייחס למכתב הרבי בנושא.

בהמשך דיבר הרב יוסף-יצחק ליברוב, משלוחי הרבי לארה"ק וראש מכון לוי"צ, והמחיש לקהל מסיפור אישי שלו עם הרבי עד כמה כל סיפור או ווארט מהרב רלוי"צ היה יקר אצל הרבי.

את המשא המרכזי נשא המשפיע השליח הרב אליהו וולף, שדיבר בארוכה על תורת הרב הגאון הרב לוי יצחק ופתח לקהל צוהר להכנס ולהנות מתורתיו המופלאות. הרב שיתף את הקהל בכמה וכמה דברי תורה מרתקים מתורתו.

אחריו הוזמן לשאת דברים המד"א הרב מאיר אשכנזי. הרב שיבח את הפעילות התורנית המתקיימת בביהכ"נ באופן קבוע, ואחר כך הכניס את הקהל לפלפול מרתק בהבנת לשון הברכה של ביעור חמץ (על ביעור או לבער). הרב הסביר בטוב טעם את הסיבה שבגללה לפי הרמב"ם אי אפשר לברך לבער חמץ, משא"כ לפי האדמוה"ז אפשר לברך לבער חמץ.

במשך כל אותו זמן ישב הקהל מרותק לדברי תורה, שהודה במיוחד לרב בית הכנסת ולמארגנים, גבאי וחברי עמותת ביהכ"נ: ר' אלעד יוסף, ר' אסף יחזקאל ור' מיכאל מזרחי, על עזרתם בארגון כינוס זה ובהצלחתו וכן למשפחת ריבקין על תרומת הפירות לרווחת המשתתפים.
כ"ג בניסן תשע"ח