ב"ה יום שני, י"ח אדר ב' תשע"ט | 25.03.19
החליטו לקיים סעודת משיח וניצלו מתאונה

הרב יוסף הרטמן מנחלת הר חב"ד בקריית מלאכי פגש בחול המועד קבוצת צעירים תוך כדי טיול בנחל שקמה והציע להם לקיים את סעודת משיח בשביעי של פסח ● הצעירים קיבלו על עצמם ודקות ספורות אחר-כך הם חוו נס גלוי ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
הרב יוסף הרטמן מנחלת הר חב"ד בקריית מלאכי פגש בחול המועד קבוצת צעירים תוך כדי טיול בנחל שקמה והציע להם לקיים את סעודת משיח בשביעי של פסח. הצעירים הסכימו וקיבלו על עצמם ודקות ספורות אחר-כך הם חוו נס גלוי.

מספר הרב הרטמן: "פניתי לקבוצת הצעירים ואמרתי: חברים יקרים, אנא קבלו על עצמכם לקיים את המנהג הקדוש של מורנו רבי ישראל בעל שם טוב, מייסד החסידות, לאכול "סעודת משיח" בשביעי של פסח, ליטול ידיים, לאכול כזית מצה שמורה, לשתות ארבע  כוסות יין לחיזוק האמונה, הציפייה והתביעה מהקב"ה לשלוח לנו מיד את משיח צדקנו".

"הצעירים שהגיעו למקום ממושב זרחיה בעזרת טרקטורונים הסכימו כולם וקיבלו החלטה טובה לקיים את סעודת משיח. לחצתי את ידיהם, איחלתי להם חג כשר ושמח וחילקתי להם עלוני 'שיחת השבוע'.

"כעבור כמש דקות התפזרה החבורה, משפחת הרטמן המשיכה בטיולה בג'יפ. הם רצו לעבור לגדה השנייה של הנחל. אך הבן הנהג שמוליק , שהוא במקצועו פארמדיק בכיר, אמר שהירידה תלולה מדי. הם נסעו מסביב. שלושה מתוך ארבעת הטרקטורונים התעכבו ופחדו לרדת במדרון החלקלק, אך אחד 'אמיץ' החל לרדת... ולפתע, ל"ע, הטרקטורון שלו החל להתהפך לעיני כולם, אח"כ התהפך לגמרי כאשר הגלגלים למעלה והשניים שישבו בו מתחתיו לכודים.

"באותן שניות חשבנו כולנו על הגרוע מכל. .... הכול ארך שניות ספורות. כאשר לבנו מחסיר פעימה.ואנחנו בהלם ממה שרואות העיניים".

"שמוליק הרטמן רצה להוציא את ערכת העזרה הראשונה, אבל ב"ה השניים יצאו מתחת לרכב ההפוך ללא פגע! ב"ה נס גדול קרה שם. ב"דרך הטבע"  הם לא נפגעו בראשם ממוט הברזל הנמצא בכל טרקטורון מאחור כי היו חבושים בקסדות. אך יכלו ח"ו להיפצע קשה מכובד הרכב, לשבור ידיים ורגליים כך הסביר הפאראמדיק. השניים בכוחות עצמם הפכו חזרה את הרכב שהתהפך.... כאשר חברים עומדים בגובה של עשרות מטרים על גדת הנחל.

"ידוע מה שאמר כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו: כאשר יהודי מקבל עליו לעשות מעשה טוב זה כבר מצטרף לזכויותיו. העובדה שהצעירים קבלו על עצמם לערוך סעודת משיח הצטרפה לזכויות שלהם והצילה אותם מאסון ר"ל, כך אנו מאמינים. "עליכם לעלות לתורה ולומר ברכת הגומל בשביעי של פסח", אמרתי להם והם ענו כמובן בעזרת השם".
כ' בניסן תשע"ח