ב"ה יום שלישי, י"ט אדר ב' תשע"ט | 26.03.19
הרב קנטור בתדרוך אישי בערב החג לתמימים שערכו את הסדר באי קוסומוי
הרב קנטור בתדרוך אישי בערב החג לתמימים שערכו את הסדר באי קוסומוי
הישראלים לא מוותרים: אלפים באירועי ליל הסדר של חב"ד בתאילנד

יותר מ-5,000 אלפים יהודים, בהם ישראלים רבים, השתתפו בסדרי הפסח המפורסמים של חב"ד בתאילנד, בראשות השליח הראשי הרב יוסף-חיים קנטור ● הסדר הגדול ביותר התקיים באי קוסומוי ונערך באוהל ענק שהוקם במיוחד, בהשתתפות יותר מ-2,000 איש ● לדיווח המלא ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם
חודשי הכנה רבים הסתיימו להם באירועי ליל הסדר בבתי חב"ד הפזורים ברחבי תאילנד שהפכו לסדרי הפסח המפורסמים בעולם, המושכים אליהם מדי שנה יהודים מכל רחבי העולם. רבים מהמטיילים מתכננים את מסלול הטיול שלהם, כך שיוכלו להשתתף בסדרים של חב"ד.

גם השנה נרשם גידול במספר המשתתפים בסדרים, שהתקיימו השנה ב-10 מוקדים ברחבי המדינה ובו השתתפו 5,150 איש. מדובר על גידול של כ-20% ביחס לשנה שעברה, כאשר מרבית המשתתפים נרשמו באמצעות מערכת ההרשמה באתר בית חב"ד. האירועים נערכו תחת אבטחה וסידורי ביטחון ותיאום עם כוחות הביטחון המקומיים.

בחב"ד תאילנד מציינים, כי מדובר בהפקה לוגיסטית חובקת עולם, שהחלה לפני כחצי שנה, עם הזמנת חומרי הגלם מכל רחבי העולם. לדוגמה, הבשר המגיע מארגנטינה, לשם הגיעו נציגי חב"ד תאילנד לפני מספר חודשים בטיסה שאורכה 22 שעות לכל צד. פריטים נוספים יובאו לתאילנד מיבשות נוספות בעולם בתכנון קפדני, והמנות שהוגשו בליל הסדר הוכנו על ידי השפים של רשת המסעדות חב"ד תאילנד הפועלות לאורך כל השנה בבתי חב"ד במדינה.

את הסדר ערכו בהצלחה רבה שלוחי הרבי בתאילנד, המנהלים במשך כל השנה את בתי חב"ד בערים בבנגקוק, צ'יאנג מאי, פוקט וקוסמוי, אליהם הצטרפו שליחים נוספים הבקיאים בעריכת סדר רב משתתפים. שלטי ענק הוכנו מראש ועליהם הסברים. האירוע הגדול ביותר היה באוהל ענק שהוקם על שפת האגם באי קוסמוי, שם התקיים ליל סדר בו השתתפו יותר מ-2,000 איש ונוהל בצורה מופתית על ידי השליח המקומי הרב מענדי גולדשמיד בסיוע התמימים השלוחים.

הרב יוסף-חיים קנטור, השליח הראשי לתאילנד, אומר, כי "מרגש כל שנה לראות כיצד עם ישראל מתאחד בתאילנד הרחוקה, סביב חגי ישראל, והכל בשמחה גדולה, וזה בדיוק רצונו של הרבי, שכל אחד יוכל להשתתף בליל הסדר, בכל מקום בעולם".
י"ז בניסן תשע"ח