ב"ה יום שני, י"ח אדר ב' תשע"ט | 25.03.19
למעלה: הנגיד דרייזין. למטה: ר' אלי סלאווין ור' נח פאקס
למעלה: הנגיד דרייזין. למטה: ר' אלי סלאווין ור' נח פאקס
בשורה לאברכי הכוללים בניו יורק: 500 דולר לצורכי החג

הודעה משמחת נמסרה הבוקר למאות אברכים חב"דיים ההוגים בתורה במסגרת ארבעת הכוללים בעיר ניו יורק: מלגה מיוחדת לצורכי החג בגובה של $500 לכל אברך, תימסר ביממה הקרובה, בתרומת הנגיד ר' שלום בער דרייזין ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
עולם התורה החב"די בניו יורק, הבירה הכלכלית של ארצות הברית, פורח. לצד תלמודי תורה וישיבות הפזורים בכל רחבי העיר, פועלים גם שורה של כוללים לאברכים, המקדישים את ה'שנה ראשונה' ללימוד תורה ביגיעה, כהכנה ליציאה לשליחות בערי השדה או בשדה החינוך, כפי הוראתו הידועה של הרבי.

לצד הכולל הותיק והמרכזי, 'כולל אברכים שע"י המזכירות', בראשותו של המרא דאתרא הגה"ח הרב יוסף אברהם הלוי העלער שליט"א, נפתחו בעשור האחרון עוד מספר כוללים בעיר.

מאות האברכים הלומדים באותם כוללים, שמחו לקבל הבוקר את הבשורה כי יוענקו להם מלגות מיוחדות לקראת חג הפסח הממשמש ובא, כסיוע ועזר לצורכי החג.

המלגה הנדיבה בסך 500 $ לכל אברך, היא תרומתו של הנגיד החסידי הנודע ר' שלום בער דרייזין שיחי', מתומכי התורה הבולטים בארה"ב. כל זאת בהשתדלותם של העסקנים החסידיים רודפי צדקה וחסד, ר' אלי' סלאווין שיחי', ור' נח פאקס שיחי' המשמש גם כמנהל הכולל.

כ"ט באדר תשע"ח