ב"ה יום שני, י"ט תמוז תשע"ט | 22.07.19
החייל בצבאות השם דוד גולדשמיד מנתניה מחופש ל'מבצע יום הולדת' בפורים האחרון
החייל בצבאות השם דוד גולדשמיד מנתניה מחופש ל'מבצע יום הולדת' בפורים האחרון צילום: שטורעם.נט
30 שנה להכרזת הרבי על 'מבצע יום הולדת'

אנ"ש חסידי חב"ד מציינים היום, כ"ה באדר, את יום הולדתה ה-117 של הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא ע"ה, רעייתו של כ"ק אדמו"ר זי"ע ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
אנ"ש חסידי חב"ד מציינים היום, כ"ה באדר, את יום הולדתה ה-117 של הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא ע"ה, רעייתו של כ"ק אדמו"ר זי"ע.

יום זה טומן בחובו עניין מיוחד הנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו, כאשר שלפני 30 שנה, ביום הולדתה הראשון שלאחר הסתלקותה (סמוך ליום השלושים) יצא הרבי במבצע יום הולדת, שהורחב ובואר ע"י הרבי בהתוועדות חג אחרון של פסח שלאחר מכן, ואף השיחה הנאמרת מידי חג בקשר לכינוס תורה הוקדשה לענין יום הולדת בנגלה ובחסידות.

הרבי ביאר והסביר את ענין 'והחי יתן אל ליבו', שעלינו להתקדם ולקחת ענין חדש ולעשותו כ'מבצע' השייך לכל אחד ואחד וכך לציין נכון את היום ההולדת דווקא לאחר ההסתלקות.

כידוע, הרבי גם הוציא והגיה עשרה הוראות לבעלי יום ההולדת.

מאז ועד היום יום הולדת נחגג באנ"ש ועל ידי המקורבים לרבי ולתורתו לא רק כיום משפחתי שמצוין במסיבה ומתנות אלא כיום רציני שהוא כעין ראש השנה הפרטי של בעל היום הולדת.

השנה, במלאות 30 שנה להכרזת המבצע ע"י הרבי, רבים מארגוני חב"ד החליטו להקדיש חלק נכבד מעבודתם לחיזוק מבצע זה.

כבר בחג הפורים נצפה החייל בצבאות השם דוד גולדשמיד, בנו של הרב נחום גולדשמיד, מהשלוחים לנתניה, כשהוא מחופש ל'מבצע יום הולדת' על מנת להנחיל את המסר גם לדורות הבאים. צפו:
כ"ה באדר תשע"ח
החייל בצבאות השם דוד גולדשמיד מנתניה מחופש ל'מבצע יום הולדת' בפורים האחרון
החייל בצבאות השם דוד גולדשמיד מנתניה מחופש ל'מבצע יום הולדת' בפורים האחרון | צילום: שטורעם.נט