ב"ה מוצאי ש"ק, י"א אדר א' תשע"ט | 16.02.19
ידידות אישית. הרב לאזאר ופוטין
ידידות אישית. הרב לאזאר ופוטין
'פוטין והיהודים': הרב לאזאר ירצה בירושלים

הרב הראשי לרוסיה, השליח הרב בערל לאזאר, יתארח ביום שני הבא ג' בניסן בבית 'אבי חי' בירושלים להרצאה מיוחדת על חיי היהודים ברוסיה בעשור האחרון וקשריו עם ראשי השלטון הרוסי, בדגש על יחסיו עם נשיא המעצמה הרוסית ולדימיר פוטין ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
הרב הראשי לרוסיה, השליח הרב בערל לאזאר, יתארח ביום שני הבא ג' בניסן בבית 'אבי חי' בירושלים להרצאה מיוחדת על חיי היהודים ברוסיה בעשור האחרון וקשריו עם ראשי השלטון הרוסי, בדגש על יחסיו עם נשיא המעצמה הרוסית ולדימיר פוטין.

הרב לאזאר משמש רבה הראשי של רוסיה משנת תש"ס ובתפקידו אחראי על כ-190 קהילות ב-170 ערים בחבר המדינות. הוא נחשב לאחת הדמויות המקורבות ביותר לנשיא ולדימיר פוטין והוא אף הצטרף אליו בביקורו בארץ בשנת תשע"ב, לאחר בחירתו של פוטין בפעם השלישית לנשיא.

את האירוע בבית 'אבי חי', שנקרא 'פוטין והיהודים', ינחה העורך הראשי של ה'ג'רוזלם פוסט' יעקב כץ וישתתף בו גם מנהל בית אבי חי ד"ר דיוויד רוזנסון.

ההרצאה של הרב לאזר תתקיים בשפה האנגלית והוא יספר בה על תהליך השיקום הארוך של אחת הקהילות הגדולות והחשובות באירופה שבמשך שנים היו רבים מחבריה מנותקים מהיהדות. חלק נוסף בהרצאתו יוקדש ליחסי ישראל-רוסיה ולקשריו עם ראשי השלטון – בדגש על היכרותו האישית עם פוטין – וכיצד קשרים אלו מסייעים לבנייתן ושיקומן של הקהילות היהודיות שנותרו ברוסיה וזקוקות למענה בתחומי החינוך, הרווחה והתרבות. הרב גם יתייחס לתופעות האנטישמיות באירופה בכלל ובמדינות חבר העמים בפרט.
כ"ד באדר תשע"ח