ב"ה יום שני, י"ג אדר א' תשע"ט | 18.02.19
ארי הי"ד, זירת הפיגוע ומסע ההלוויה
ארי הי"ד, זירת הפיגוע ומסע ההלוויה
24 שנים לרצח המזעזע של הת' ארי הלברשטאם הי"ד

חסידי חב"ד מציינים היום, כ"ג באדר, 24 שנים להירצחו של הת' ארי הלברשטאם הי"ד בידי מחבל ערבי, בעת שנסע עם חבריו על גשר ברוקלין כמלווי רכבו של הרבי מבית הרפואה במנהטן למרכז חב"ד בברוקלין ● בחקירתו הודה המחבל כי תכנן תחילה לפגוע ברבי ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
בכ"ג אדר תשנ"ד ביצע מחבל ערבי בשם ראשיד בז ימ"ש ירי לעבר רכב שהסיע תמימים על גשר ברוקלין. התמימים שבו מבית הרפואה 'בית ישראל' שבמנהטן, אליו נסע הרבי עקב ניתוח בעינו וליוו את רכבו של הרבי בדרכו חזרה ל-770.

בפיגוע הרצחני נהרג אהרון (ארי) הלברשטאם הי"ד, ונפצעו מספר נוסעים נוספים בהם נחומי ששונקין שי' שהחלים בחסדי ה', למרות פציעתו הקשה.

בחקירתו הודה המחבל הרוצח כי כוונתו תחילה הייתה לפגוע ברבי ורק לאחר שהרכב סטה לפתע ממסלולו ונעלם מעיניו החליט לפגוע ברכב עם הבחורים שליווה כל העת את הרבי.

על שמו של הלברשטאם הי"ד הוקם בברוקלין מוזיאון הילדים היהודי, והוצבו בסביבות הגשר מספר שלטי הנצחה. מאחורי מפעלי ההנצחה לזכרו של הנער החב"די, עומדת אמו הגב' דבורה הלברשטאם תחי'.

השלטים על גשר ברוקלין הוצבו במקומות בולטים, לכל אורך העליה שנקראה על שמו של ארי הי"ד, אך ככל שהשנים חולפות וזכרון הרצח נחלש, מלאכת השארת השלטים במקומם נעשתה קשה. הגב' הלברשטם סיפרה בעבר על מספר פעמים בהם הוסרו חלק מהשלטים על מנת לקבוע שלטים שונים במקום, ואפילו על נסיון להחליף את שם העליה. אלא שבעזרת קשריה ועקשנות יהודית טיפוסית, כל השלטים נותרו על מקומם.
כ"ד באדר תשע"ח