ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
ההכנות לסעודת הפורים ההמונית
ההכנות לסעודת הפורים ההמונית צילום: שטורעם, אוקראינה
חרקוב: שלג, קרקס וקריאת מגילה ● גלריה

על אף סופות השלגים ומזג האוויר הסוער, אלפי אנשים מילאו את הקרקס בחרקוב לשמיעת המגילה ונהנו מתכנית מלאה ברוח פורימית יהודית אמיתית, בראשות השליח הראשי הרב משה מוסקוביץ' ● צפו בגלריית תמונות ובקליפ מסכם >>>
מערכת שטורעם
על אף סופות השלגים ומזג האוויר הסוער, אלפי אנשים מילאו את הקרקס בחרקוב לשמיעת המגילה ונהנו מתכנית מלאה ברוח פורימית יהודית אמיתית.

בכניסה לקרקס חיכה לקהל הרב דוכן להנחת תפילין מאות גברים ובנים נענו להזמה והניחו תפילין, חלקם לראשונה בחייהם... נשים ונערות קיבלו נרות שבת, ולכולם ניתנה הזדמנות לקיים את מצוות משלוח מנות בהידור.

בית הספר "אור אבנר" וגן הילדים פתחו את התוכנית בשירה ובריקוד. השליח והרב הראשי לחרקוב והגלילות, הרב משה מוסקוביץ, דיבר על חשיבות התקהלות היהודים ביחד ובאחדות כבימי מרדכי... סגן מושל חרקוב אנטולי באבצ'ב התרשם עמוקות לראות את הקהילה היהודית בחרקוב חיה, תוססת ושומרת על מסורת היהדות.

השנה, השליח, ר' לוי רייצעס, יחד עם תלמידי ה"חדר", "ישיבה קטנה", וסטודנטים שמשתתפים בתוכנית "אנרג'ו", ריתקו את הקהל בזמן קריאת המגילה כשהם מחופשים  לכל מיני בעלי מקצוע יהודים! הקופים והחיות רקדו לצלילי השיר הבה נגילה, הלוליינים הופיעו לצלילי שירים יהודיים שמחים והליצנים העלו חיוך על פני כולם!

פעילות פורים נמשכה במהלך כל החג עם תוכניות מיוחדות בגן, בבית הספר, במכון, בישיבה ובתוכניות לנוער ולכולל.

השלג הכבד לא עצר בעד ההמונים שהגיעו להצטרף לסעודת פורים המונית שנערכה בבית הכנסת שנחגג בסגנון סיני.

החום של שמחת פורים המשיך לפעום בלבבות יהודי העיר גם בימים הבאים וגם כשמזג האוויר המשיך להיות הרבה מתחת לאפס...

צפו בקליפ סיכום הפעילות ובגלריית תמונות:

י"ט באדר תשע"ח