ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
צילום: לוי נזארוב
צפו בתמונות ובווידאו: ממחצית השקל ועד שמחת חג סוחפת במוסקבה היהודית

מוסקבה היהודית מסכמת את חג הפורים בקליפ אחד סוחף וגלריית תמונות ענקית: אלפי משלוחי מנות, מניינים רצופים לקריאת המגילה, שמחת חג לקשישים, גלמודים ואסירים יהודים, והמוני יהודים בשרשרת אירועים סוחפים בראשות השליח הראשי ורבה של רוסיה הרב בערל לאזאר ● צפו בווידאו ובתמונות >>>
מערכת שטורעם
בשעות שהשליח הרב בערל לאזאר ישב בקרמלין מתוקף תפקידו כרבה הראשי של רוסיה, והשתתף באירוע של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אשר נשא את 'נאום האומה השנתי' שחל השנה בפורים, התרוצצו עשרות-עשרות השלוחים ומאות תלמידי המוסדות הרבים במוסקבה, ועברו מבית לבית, בין מוסדות ציבוריים רפואיים, בתי כלא, בית יתומים ובכל מקום בו ניתן היה להגיע ולזכות את יהודי מוסקבה במצוות החג.

מנייני תפילה ומגילת אסתר, נערכו במשך כל שעות ליל ויום הפורים בהיכל בית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה', כשבליל פורים וביום הפורים אחה"צ נערכו במקום האירועים המרכזים והגדולים עם תזמורת ה'קרצ'מע' של יו"ר 'הכליזמרים הירושלמיים' ר? אברהם לייב בורשטיין והזמר החסידי ר' דוד טויב, אשר הרקידו ושימחו את ההמונים הרבים במשך שעות ארוכות.

בנוסף לכך, נערכו בארבעים בתי חב"ד הפזורים במוסקבה, מניינים לקריאת מגילה ולתפילות יום הפורים, הנחת תפילין ומצוות היום.

ב'מרכז החסד היהודי - שערי צדק' בשכונת 'מארינה רושצ'ה', השתתפו מאות זקנים, גלמודים וחולים בקונצרט מיוחד לכבוד החג, משלוחי מנות חולקו, והוגשו סעודת חג לכל דיכפין.

חלוקה מיוחדת של חבילות מזון גדולות נערכה בידי קרן 'לב לילדים', למאות ילדים ממשפחות נזקקות או ילדים חולים, ומצוות 'מתנות לאביונים - בו ביום' קוים בהידור רב בידי גבאי הצדקה של הגמ"ח המרכזי 'קרן חיה מושקא', שחילקו למשפחות נצרכות רבות, עופות ובשר, דגים ויין, וכל צרכי החג.

צפו בקליפ וידאו מסכם ובגלריית התמונות:

י"ח באדר תשע"ח