ב"ה יום ראשון, ח' טבת תשע"ט | 16.12.18
ערב ההוקרה לחברת הקונגרס
ערב ההוקרה לחברת הקונגרס
רובשקין הודה לחברת הקונגרס שסייעה לשחרורו

בשבוע האחרון התכנסו אישי ציבור מהקהילה החרדית בניו יורק לערב מיוחד במהלכו הביעו את תודתם והערכתם לפועלה של חברת הקונגרס האמריקני איווט קלארק ואנשי הצוות שלה, בהם העסקן ר' אליהו סלאווין, על כך שהיו שותפים למאמצים לשחרורו של האסיר ר' שלום מרדכי רובשקין מבית הסוהר, במסגרתם אף חתמה הגב' קלארק על כרוז מיוחד לקידום הליכי השחרור ● לסיפור המלא, תיעוד >>>
מערכת שטורעם בארה"ב
בשבוע האחרון התכנסו אישי ציבור מהקהילה החרדית בניו יורק לערב מיוחד במהלכו הביעו את תודתם והערכתם לפועלה של חברת הקונגרס האמריקני איווט קלארק ואנשי הצוות שלה, בהם העסקן ר' אליהו סלאווין, על כך שהיו שותפים למאמצים לשחרורו של האסיר ר' שלום מרדכי רובשקין מבית הסוהר, במסגרתם אף חתמה הגב' קלארק על כרוז מיוחד לקידום הליכי השחרור.

האירוע התקיים במעונו של העסקן ר' חנינא שפרלין בשכונת קראון-הייטס, בהשתתפות בני משפחת רובשקין, נציגי אגודת ישראל בארה"ב ופעילים מקומיים.

העסקן ר' אלי סלאווין, פתח את הערב בדברים נרגשים ותיאר בהרחבה את השתלשלות האירועים והמאמצים הכבירים לזרז את השחרור ככל שניתן, כפי שאכן קרה.

על רקע הדרישה בארה"ב לביצוע רפורמה בבתי הכלא האמריקנים עבור כלל האסירים, ביקש רובשקין לנצל את ההזדמנות ותיאר בכאב את היחס הבעייתי של הסוהרים כלפי האסירים מנקודת מבט אישית.

"את אדם בעל כוח רב", חתם רובשקין את דבריו, "ועלייך להשתמש בכל כוחך לעזור לשנות את המצב הזה. תודה רבה על כל מה שעשית עבורי, שאלוקים יברך אותך".
י"ז באדר תשע"ח