ב"ה יום ראשון, י"ז אדר ב' תשע"ט | 24.03.19
במעמד מרומם ומרגש נחנך 'בית החיים' החדש במוסקבה

'בית החיים' בבירת רוסיה נבנה בשיא ההידורים ההלכתיים ונחנך בהקפות, תפילות ותקיעת שופר ע"י רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר וחברי ה'חברה קדישא' המרכזית של מוסקבה ובנוכחות רב ארגון זק"א הרב יעקב רוז'ה ● עיריית מוסקבה השקיעה כעשר שנים בפיתוח השטח ובניית המבנים הנלווים ● לכתבה המלאה, גלריית תמונות וקליפ מסכם >>>
מערכת שטורעם
לאחר כעשר שנים של פיתוח השטח הגדול והשקעה מרובה במבנים הדרושים, נחנך 'בית החיים' היהודי החדש של העיר מוסקבה, בירת רוסיה, באזור הדרומי של 'ווסטריאקובסקי', סמוך ונראה לבית הקברות הוותיק באזור, שהתמלא זה מכבר וכל חלקת קבר עולה בה הון תועפות.

את בית החיים החדש בנתה עיריית מוסקבה, מתוך ידיעה ורגישות לצרכי היהודים הגרים בבירת רוסיה, עם הכוונה הלכתית צמודה מרבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, ובהשתדלותו של נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה השליח הרב אלכסנדר ברדה.

עם סיום הבנייה, הושלמה המלאכה והוכנו תשתיות לכ-5,000 קברים, עם דרכי גישה נוחים ומכובדים.

המבנה הענק והמיוחד בכניסה לבית החיים, כולל בתוכו חדרי טהרה ע"פ כללי ההלכה והמנהגים של החברה קדישא המרכזית במוסקבה, ולנוחות משפחות האבלים ומשתתפי ההלוויות, תוך שימת דגש מיוחדת להרבות כבוד שמים, עם הפרדה מלאה באולם ההספדים.

ביום חמישי ז' באדר – יום הולדתו והסתלקותו של משה רבנו ע"ה, הגיעו חברי החברה קדישא המרכזית בראשות הרב לאזאר, לטקס המרגש והמרומם של 'קידוש בית הקברות', שנערך באמירת מזמורי התהלים והפסוקים המיוחדים, תוך כדי הקפות שנערכו מסביב לשטח הגדול ותקיעת שופרות כנהוג מקדמת דנא, וכפי הסדר ששיגר ידיד הקהילה, רבה של זק"א והחברא קדישא בת"א-יפו הרב יעקב רוז'ה.

לאחר מכן נערכה לוויה של יהודי קשיש מזקני מתפללי בית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה'", אשר שבק חיים יום לפני כן, וזכה להיקבר כדת וכדין ב'בית החיים' החדש, לאחר דברי הספד נרגשים שנשא הרב לאזאר.

לאחר הטקס והלוויה, התאספו המשתתפים לסיום הצום ולאמירת לחיים, תוך כדי הודיה לקב"ה על הזכות הגדולה של התעסקות ב'חסד של אמת' ובקשה ל'בלע המוות לנצח' בגאולה הקרובה בימינו.

צפו בקליפ וידאו מסכם מחנוכת 'בית החיים' החדש:

י"א באדר תשע"ח