ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
שניאור אייזנבך ואביו השליח הרב שמעון עם ראש העיר
שניאור אייזנבך ואביו השליח הרב שמעון עם ראש העיר צילום: שטורעם, אילת
אחרי הזכייה: שניאור אייזנבך הוזמן ללשכת ראש העיר

לאחר שהחייל ב'צבאות השם' הילד שניאור אייזנבך, בן השלוחים מאילת, הדהים את תושבי העיר הדרומית וזכה במקום הראשון בתחרות "הנואם הצעיר" באילת והפך לשיחת היום בעיר, הוא הוזמן ללשכת ראש העיר שביקש לברך אותו על ההישג ● בכתבה המלאה: אתר חב"ד-'שטורעם' מגיש את נאומו הזוכה של שניאור ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
לאחר שהחייל ב'צבאות השם' הילד שניאור אייזנבך, בן השלוחים מאילת, הדהים את תושבי העיר הדרומית וזכה במקום הראשון בתחרות "הנואם הצעיר" באילת והפך לשיחת היום בעיר, הוא הוזמן ללשכת ראש העיר כדי לברך אותו על ההישג.

ראש העיר מר מאיר יצחק הלוי בירך אותו ואמר לו כי ישמח להזמין אותו לישיבות מועצת העיריה לפתוח אותן בפרשת השבוע.

יחד עם ראש העיר בירך גם ד"ר דרורי גניאל יו"ר מינהל שח"ק בעיר.

אתר חב"ד-'שטורעם' מגיש את נאומו הזוכה של שניאור:

הנושא: מנהיג בדורו

ערב טוב לכולכם.

כאשר ראיתי את רשימת הנושאים מתוכם עלי לבחור נושא אחד לנאום שלי בחרתי מיד בנושא "מנהיג בדורו" כי אני חושב שכל אחד מאיתנו צריך לבחור לעצמו מנהיג גם בימינו אלה.

ומיד שאלתי את עצמי: אני, שניאור אייזנבך, תלמיד מכיתה ה' בבית ספר חב"ד באילת, מיהו המנהיג שלך? מיהו הדמות הנערצת עליך שאתה חושב שיכולה לתרום לך ולעזור לך לעצב את דמותך היום ובעתיד?

אם תאזינו לדבריי תשמעו בסופם מיהו המנהיג שלי ואני חושב שכדאי גם לכם לאמץ אותו כמנהיג שלכם.

מנהיג אמיתי הוא אדם שלא מחפש כבוד או מנהל את חייו לפי הסקרים המשתנים מיום ליום. מנהיג אמיתי הוא אדם שמוכן להקריב את עצמו למען הרעיון שלו והאידאולוגיה שלו, מדבר בקול חד, צלול וברור ומוכן לצעוד בדרך מחודשת ויצירתית גם אם היא מסכנת את מעמדו.

מספרים שנשיא ארה"ב הארי טרומן פגש את דוד בן גוריון ואמר לו יש לך מזל שאתה ראש ממשלה של  מאות אלפי איש בלבד ולא של מליוני בני אדם כמוני. ענה לו דוד בן גוריון. אצלכם יש מליוני תושבים ואצלי יש מאות אלפי ראשי ממשלה...

בפתח בית הספר שלי אני נתקל כל בוקר בפתגמים יפים התלויים בשער בית הספר. פתגם אחד אומר: "הדרך הטובה ביותר לבנות את העתיד היא ליצור אותו" פתגם נוסף אומר: אל תלך לכיון השביל חפש היכן אין שביל וצור אחד חדש!" אלו הפתגמים שלדעתי מזהים בהם מנהיגים.

חכמינו זכרונם לברכה אומרים כי אברהם אבינו המנהיג הראשון נקרא בשם אברהם העברי. מדוע? כי כל העולם כולו היה מעבר אחד והוא מהעבר השני. כאשר הוא החליט להפיץ את האמונה בבורא עולם הוא היה בודד לבדו ובדרכים מאוד יצירתיות סחף אחריו אלפים ורבבות.

וכך לאורך כל ההיסטוריה היהודית היו לנו מנהיגים כמו משה רבינו, יהושע בן נון שמשון הגיבור, שלמה המלך מרדכי היהודי המכבים והרמב"ם, שפעלו למרות שמעשיהם לא התאימו לרוח האופנה והם אלו שזכורים לנצח וכל ילד יהודי מכיר אותם ולומד עליהם.

אז אתם שואלים מיהו המנהיג שלי. המנהיג שלי הוא לא מנהיג בדורו הוא מנהיג חוצה דורות. המנהיג שלי הוא הרבי מליובאוויטש שלפני 70 שנה החליט ללכת נגד הזרם, לחבר את כל חלקי עם ישראל. להפיל את המחיצות בין קבוצות וזרמים ולהביא להרמוניה נפלאה בעם ישראל תוך שמירה על ערכי היהדות.

הוא שלח את חסידיו לכל פינה בעולם להקים בתי חב"ד.  לתאילנד, למוסקבה, לקובה, לויטנאם ואפילו לאוסטרליה ובעצם להיכן לא. שאלו פעם אם יש אנשים חיים על הירח והשיבו שאם היו שם אנשים הרבי מחב"ד היה כבר פותח שם בית חב"ד...

אומרים שהיכן שיש קוקה קולה יש חב"ד אבל גם במקומות שאין קוקה קולה כמו בקובה יש שליח של חב"ד.

בכל מקום הרבי הקים בתי חב"ד וגרם לאלפים ורבבות לאהוב את התורה ואת המצוות ואת כל היהודים ללא תנאים.

הרבי גם שלח את ההורים שלי הרב והרבנית אייזנבך לאילת לפני יותר משלושים שנה.

הרבי הוא המנהיג שלי ואולי גם שלכם.

קהל נכבד, תודה רבה על ההקשבה אני מקוה שעזרתי לכם לבחור את המנהיג הנכון!
ו' באדר תשע"ח