ב"ה יום ראשון, ח' טבת תשע"ט | 16.12.18
ארגנטינה: מושל טוקומן הגיע לבקר את ה'תמימים' בישיבת הקיץ

תקופה זו בארגנטינה הינה עונת הקיץ וגם תלמידי התמימים ניצלו אותה לנופש ייחודי באווירה חסידית ● יותר מ-50 תמימים השתתפו במהלך חופשת הקיץ בשבועיים של כיף, למידה, טיולים ופעילויות בהרי טוקומן בצפון ארגנטינה ● ביום האחרון הפתיע אותם מושל טוקומן מר חואן מנצור ● צפו בגלריית תמונות ובדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
יותר מ-50 תמימים השתתפו במהלך חופשת הקיץ של שבועיים של כיף, למידה, טיולים ופעילויות בהרי טוקומן בצפון ארגנטינה.

התוכנית, שכללה תוכנית לימודים ישיבתית ובשעות אחר הצהריים מגוון של פעילויות ספורט וטיולים, העניקה לבחורים הדרום-אמריקאים הזדמנות נהדרת לבלות את החופשה שלהם בסביבה חסידית.

תלמידים רבים התעלו בימים אלו בעבודת התפילה שלהם, וכולם השתתפו בשקידה והתמדה בסדרי הלימוד. צוות הישיבה-קיץ הכין קובץ מיוחד של סוגיות בתורתו של הרבי, שבהם העמיקו יחד עם הר''מים. הן בזאל והן תחת השמים שטופי שמש נצפו בכל שעות היממה תמימים מתוועדים איש עם רעהו ולומדים עם התלמידים השלוחים ברחבי המדשאות.

התוועדויות במהלך השבועות הללו היו בעלות השפעה ניכרת, כאשר תלמידיהם נטלו על עצמם החלטות מעשיות שונות כדי לשפר את האידישקייט והחסידישקייט.

הטיולים והפעילויות, שכללו טיפוסי הרים, משחקי פיינטבול, שחייה בבריכה ורכיבה על סוסים, שימשו לבניית קשרים עמוקים בין הבחורים, השלוחים וההנהלה.

התוכנית, שהינה תוצרת של שיתוף פעולה בין הנהלת הישיבה והתלמידים השלוחים מישיבה קטנה וגדולה בבואנוס איירס - התקיימה תחת חסות בית חב"ד טוקומן, שטיפל בכל הצרכים החומריים וארגן מלון מדהים וארוחות טעימות. ביום האחרון, מושל טוקומן, מר חואן מנצור, שהוא תומך גדול של חב"ד ועזר במימוש את הישיבת-קיץ, הגיע לבקר את הבחורים.

הצלחת התוכנית לא הייתה מתאפשרת ללא תמיכתו של השליח הראשי הרב צבי גרינבלט, השלוחים של עיר טוקומן הרב דניאל לוי והמשפחה, מנהל הישיבה ר' לוי ליברוב, מנהל הישבה קטנה ר' מענדי נקי והמנהל הגשמי ר' שמואל לוי.

הערכה גדולה נתונה למנהלי הישיבת-קיץ: ר' מענדי לוי, ר' שלומי סטון והתמים השליח הלל רסקין, כמו"כ למשפיעים ומגידי השיעורים הרב שמואל שטראקס והרב אלי רייטשיק.

ג' באדר תשע"ח