ב"ה יום רביעי, י" שבט תשע"ט | 16.01.19
דנייפר: תלמידי הישיבה חגגו את חנוכת האולם החדש

ישיבת 'בני השלוחים ליובאוויטש' בדנייפר שבאוקראינה חגגה את חנוכת חדר האוכל - ה'סטאלאווע' המחודש והמרווח ששופץ מהיסוד בתרומה נדיבה של ר' מיכאל זנדו ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
בשבוע האחרון חגגו בישיבת בני השלוחים ליובאוויטש בדנייפר שבאוקראינה את חנוכת חדר האוכל - ה'סטאלאווע' המחודש והמרווח.

את שיפוץ וחידוש חדר האוכל לרווחת התלמידים היקרים, בני השלוחים שיחיו, יזם ומימן יהודי יקר בשם ר' מיכאל זנדו, והתוצאה מרהיבת עין: האולם הגדול שופץ מהמסד ועד לטפחות בהתאם לצרכי ורוח תלמידי התמימים כשאת קירותיו מעטרים כעת ציוריו החסידיים האותנטיים של ר' זלמן קליימן ע"ה.

ההתוועדות לרגל פתיחת האולם

חנוכת האולם נערכה בהשתתפות המרא דאתרא והשליח הראשי הרב שמואל קמינצקי, השליח הרב מאיר סטמבלר יו"ר איגוד הקהילות באוקראינה, ראשי הישיבה הרב חיים אהרן חזן והרב אליהו הלוי חפר, חברי צוות הישיבה הרב מנחם מענדל פלדמן והרב מנחם מענדל מרינובסקי וכמובן, אחרונים חביבים, תלמידי הישיבה.

בהתוועדות הפתיחה הפליא בדבריו הרב קמינצקי את האווירה החסידית והנעימה השוררת בישיבה והודה על כך לרבני הישיבה ולצוות התלמידים השלוחים המובחרים הפועלים בישיבה.

ראש הישיבה הרב חזן ציטט את האמרה הידועה שבט"ו באלול נפתח המטבח של תומכי תמימים ואילו סדרי הישיבה החלו בח"י באלול... כשתוכנה של האמרה הוא הפלאת דרכי החסידות ואווירתה המיוחדת של תומכי תמימים, המורגשת היטב בישיבה לבני השלוחים, גם בחדר האכל בו נערכות התוועדויות חסידיות לרוב, כשגם סתם ארוחת צהריים של תלמידי ישיבה עשויה להפוך למעין התוועדות חסידית.

הרב סטמבלר ציין לשבח את החלטת הנגיד ר' מיכאל זנדו לתרום מכספו דווקא לישיבה לבני השלוחים מכיוון שההשקעה בישיבה בה לומדים תורה יומם ולילה הינה ההשקעה המוצלחת ביותר.

מרבים בשמחה

עם סיום ההתוועדות פרצו תלמיד הישיבה בריקודים נלהבים יחד עם הנגיד ר' מיכאל שיחי', כיאות לחודש אדר שאנו עומדים בפתיחתו ובו נצטווינו על 'מרבים בשמחה'.
ב' באדר תשע"ח