ב"ה יום רביעי, י" שבט תשע"ט | 16.01.19
מימין: ר' צלי מזרחי, השליח הרב אלחרר, השליח הרב לויטין מגבעת עדה ור' זלמן ביסטריצקי מצפת (שני מימין)
מימין: ר' צלי מזרחי, השליח הרב אלחרר, השליח הרב לויטין מגבעת עדה ור' זלמן ביסטריצקי מצפת (שני מימין) צילום: שטורעם.נט
אורחים במצדה: מנהלי המחלקה לתרבות מכל הארץ

מאות מנהלי מחלקה לתרבות יהודית מכל רחבי הארץ, בהם חסידי חב"ד, שהגיעו להשתלמות במלון 'לאונרדו' בים המלח קיימו תפילת שחרית במצדה, בבית הכנסת שמפעיל הרב שמעון אלחרר, שליח כ"ק אדמו"ר זי"ע בצפון ים המלח ● גם הזמר ר' מרדכי בן-דוד שהופיע בפני המנהלים הקפיץ את האולם עם ניגוני חב"ד ובראשם ניגון חסידי ה'צמח צדק' (תיעוד וידאו בכתבה המלאה) ● ויש גם סיפור מפעים מהשליח ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
מאות מנהלי מחלקה לתרבות יהודית מכל רחבי הארץ הגיעו להשתלמות במלון 'לאונרדו' בים המלח. את ההשתלמות ארגן האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, בניהולו של הרב איתיאל בר לוי.

הבוקר נפתח בתפילת שחרית במצדה, בבית הכנסת שמפעיל הרב שמעון אלחרר, שליח כ"ק אדמו"ר זי"ע בצפון ים המלח.

הרב אלחרר מפעיל בית כנסת במקום שבו היה ממוקם בית הכנסת המקורי במצדה והמנהלים שמעו סקירה מהרב אלחרר על אופי הפעילות עם הישראלים לתוכניות בר ובת מצווה על הר המצדה ועל הפעילות עם התיירים הרבים מחו"ל המתארחים במלונות ים המלח.

הרב אלחרר דואג גם לנושא כשרות המהדרין במלונות ים המלח בנוסף לפעילות נוספות באזור.

בסיום היום השני הופיע בפני המנהלים ענק הזמר החסידי ר' מרדכי בן-דוד והאולם כולו התרומם עם ניגוני חב"ד ובראשם ניגון חסידי ה'צמח צדק'.

עו"ד ר' צלי מזרחי מחזיק תיק התרבות בעיריית קריית מלאכי, סיפר בשיחה ל'שטורעם' על אנקדוטה קצרה שאליה נחשף במפגשו את הרב אלחרר: "כאשר הרב אלחרר דאג לשיפוץ מקווה הטהרה לנשים במרכז ספא מיוחד, כולם שאלו אותו 'מה יהיה עם מי גשמים לבורות המים?'. הרב אלחרר השיב להם שכאשר ה'בבא סאלי' בנה מקוה טהרה במרוקו במקום מדברי, ה'בבא סאלי' אמר לפועלים: כאשר תסיימו הקב"ה ידאג למלא את הבורות וכך היה.

"באותו יום היה שבר ענן של גשם וכך אצלינו, סיים הרב אלחרר, הרבי ידאג למלא את הבורות ומתוך האמונה הפשוטה הזו, עוד באותו יום שסיימו את השיפוץ היה שבר ענן ויירדה כמות מים כזו שמילאה את 2 בורות המים".

צפו בווידאו מהופעתו של מרדכי בן-דוד בשירי חב"ד:

כ"ט בשבט תשע"ח