ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
השליח הרב גרינברג שי' ברקע תמונת הרבנית נ"ע
השליח הרב גרינברג שי' ברקע תמונת הרבנית נ"ע
איך הגיבה הרבנית כשגילתה את מעשה הקונדס?

אחרי ההתוועדות המקוונת שערך לגולשי 'שטורעם' על הרבנית הצדקנית מרת חיה-מושקא ע"ה וסיפורי המופתים שהתגלגלו, השליח הרב יוסף-יצחק גרינברג מאלסקה משתף את גולשי 'שטורעם' בסיפור נוסף ששמע השבוע על הרבנית ● לסיפור המלא >>>
השליח הרב יוסף-יצחק גרינברג, אלסקה
סיפור על הרבנית נ"ע ששמעתי השבוע מידידי שהינו משפיע כיום באחת מישיבות חב"ד:

בערב ראש השנה תשל"ח (כ"ט אלול תשל"ז) הוא היה בחור ב-770, והיה מיודד עם המשב"ק ר' חס"ד הלברשטם שי'. באמצע היום ר' חס"ד ניגש אליו וביקש ממנו ללכת לאחת החנויות בקראון הייטס להביא הזמנה של מיני מאכל ומשקה שהזמינו מבית הרבי. הוא הסביר לו שעליו ללכת לפתח האחורי של בית הרבי ברחוב פרזידנט, ולהניח את ההזמנה מבחוץ על המרפסת, ליד הדלת שמובילה אל המטבח, ולעזוב מיד את המקום.

אותו ידיד הסכים בשמחה אך כאשר עלה על המדרגות המובילות לדלת המטבח של בית הרבי, הוא לפתע החל לשמוע את קול הרבנית משוחחת בטלפון מאחורי הדלת בטון גבוה, והוא שומע איך שהיא מברכת מישהו 'איר זאלט האבען א גוט יאר, א געבנטש יאר' וכו' וכו'.

באותו רגע עלה בדעתו שיש לו כאן הזדמנות פז לראות את הרבנית שהוא כמובן מעולם לא ראה ומי יודע אם יראה אי פעם.

הוא החליט שבחוצפה דקדושה הוא יעמיד פנים שידידו המשב"ק ר' חס"ד ביקש ממנו שהוא ימסור את ההזמנה לידי הרבנית וכך הוא יוכל לראותה.

הוא צלצל בפעמון של הבית מחכה לראות מה תהיה התגובה, אבל הוא שומע מאחורי הדלת וגם רואה דרך הוילון את דמותה, שהיא עדיין ממשיכה לשוחח בטלפון עם אותו אדם וכך במשך כמה דקות ארוכות, והוא עומד ומחכה.

לאחר כמה דקות הרבנית סיימה את השיחה, הוא שוב צלצל בפעמון והרבנית ניגשה ופתחה את הדלת.

הוא תיאר שברגע שראה את הפנים הקדושות שלה מקרוב, הוא נבהל מאוד כי הוא ראה בפניה מעין דמות פני הרבי הקודם (המוכר מהתמונות), כי הרבנית היתה דומה לו. ההרגשה שלו היתה שהוא עומד לפני אשה קדושה ומלכותית, בהרגשה דומה שהוא הרגיש בעמדו לפני הרבי, והוא מיד הוריד את העיניים והביט למטה.

בשניה הראשונה שהרבנית ראתה אותו עם ההזמנה ושמעה את התירוץ שלו שידידו המשב"ק ר' חס"ד הלברשטם ביקש ממנו להביא את זה, היא נתנה כזה חיוך חכם וחריף שהוא הרגיש שהיא תפסה מיד את המעשה קונדס שעשה, שהוא בעצם רק חיפש הזדמנות לראות אותה, והיא מיד התחילה לברך אותו בחביבות מיוחדת עם ברכות רבות, תוך שהיא מנענעת בראשה, והוא בעיקר זוכר את המילים 'זאלסט האבן א גוט יאר, א געבענטש יאר' וכו', והיו עוד מילים אבל הוא לא זכר מרוב התרגשות.

ידידי מספר שבאותה שנה הוא אכן נהיה חתן וזה הלך מאוד בקלות וכו' והוא תמיד מייחס את זה לברכה שקיבל מהרבנית נ"ע. הוא מסיים שעד היום הוא לא מתחרט לרגע על מה שעשה כי הוא שמח שזכה לראות לפחות פעם אחת את פניה הקדושות של הרבנית.

■ אולי יעניין אותך גם:
ההתוועדות המקוונת של הרב גרינברג על הרבנית לגולשי 'שטורעם'
כ"ט בשבט תשע"ח