ב"ה ערב ש"ק, י"ז אדר א' תשע"ט | 22.02.19
מימין: יו"ר המועצה הדתית, השליח הרב שדמי ור' שמעון נוימן, חבר עמותת בית חב"ד
מימין: יו"ר המועצה הדתית, השליח הרב שדמי ור' שמעון נוימן, חבר עמותת בית חב"ד צילום: שטורעם.נט
בשורה לתושבי רעננה: מקווה חדש בשיטת חב"ד

לראשונה ברעננה: מקווה בשיטת חב"ד ייחל לפעול בעיר, הודות לתקציב מיוחד בסך 450 אלף ש"ח שהעביר המשרד לשירותי דת ● עד כה נאלצו תושבי העיר הנוהגים עפ"י שיטת חב"ד לנדוד לערים סמוכות ● מלבד הנוהגים בשיטת חב"ד המקווה ייתן מענה לתושבי שכונת נווה זמר החדשה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
בשורה לחסידי חב"ד ברעננה: לראשונה בעיר מקווה בשיטת 'בור על גבי בור', ייחל לפעול בעיר. בכוונת המועצה הדתית לשנות את ייעודו של מקווה 'אלפסי' ולהפוך אותו למקווה נשים. השיפוץ ושינוי הייעוד התאפשר הודות לתקציב מיוחד שיעמוד על כ- 450 אלף ש"ח אותו העניק המשרד לשירותי דת, כאשר בית חב"ד ברעננה בראשות הרב אליהו שדמי התחייב לגייס 450 אלף ש"ח נוספים בטווח של חודשיים, שטרם גויסו והרב שדמי מקווה להשיגם בקרוב.

יו"ר המועצה הדתית ברעננה מר אריה פרידמן הורה לפני כשנתיים על סגירת 'מקווה אלפסי'. וזאת בשל מקרי ונדליזם והזנחה. לאחר שהמשרד לשירותי דת אישר את תקציב השיפוץ הגדול, הורה יו"ר המועצה הדתית לשנות את ייעוד המקווה.

במועצה הדתית מסבירים :"תושבי העיר הנוהגים עפ"י שיטת חב"ד נאלצו לנדוד מחוץ לעיר. ולא ניתן להם מענה בעיר. מלבד הנוהגים בשיטת חב"ד המקווה ייתן מענה לתושבי שכונת נווה זמר החדשה". יצוין, כי מעבר לפעילות הענפה של חב"ד בעיר, בראשות השליח הראשי הרב אליהו שדמי, ברעננה מתגוררות עשרות משפחות חב"דיות.

מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת הגב' דבי אייפרמן אמרה: "שבשנת 2018 המשרד עתיד להמשיך בתנופת השיפוץ והבניה של מקוואות ברחבי הארץ. מאחורי כל בניה ושיפוץ של מקווה הפועל תחת המועצה הדתית. יושבים אנשי האגף למבני דת על מנת לסייע בתקצובו. הציבור לא ער לעובדה של את רוב המקוואות בישראל ממן המשרד לשירותי דת".

מר אריה פרידמן יו"ר המועצה הדתית ברעננה אמר: "הודות למענק המיוחד אותו העביר המשרד לשירותי דת ובסיוע בית חבד בראשות הרב אליהו שדמי בעיר גויס מרבית הסכום הנדרש לשיפוץ. בימים הקרובים עתיד להסתיים שלב התכנון ומיד לאחריו נצא לשלב הביצוע. בכוונתי לשדרג את כל המקוואות ברעננה כחלק מהליך בו התחלתי עם כניסתי לתפקיד".

עו"ד עודד פלוס מנכ"ל המשרד לשירותי דת ציין: "בשנת 2017 הושקעו למעלה מ-70 מיליון ₪ בבניה ושיפוץ מבני דת. בתקציב 2018 אנו עתידים להמשיך בתנופת הבנייה חשוב לציין שהמשרד משקיע כ-10 מיליון ₪ עבור שיפוץ מקוואות השנה.

בשיחה ל'שטורעם' אמר הרב שדמי, כי "מצוות טהרת המשפחה חשובה ביותר ובה תלויה השלמות הגשמית והרוחנית של המשפחה היהודית ועם ישראל. הנני שמח על הזכות שנתנה לבית חב"ד רעננה לשתף פעולה עם המועצה הדתית והעומד בראשה אריה פרידמן, ולשפץ את המקווה ברחוב אלפסי.

"בכוונתנו לבצע את השיפוץ באופן מיטבי, ברמה הגבוהה ביותר ובסגנון אירופאי, כיאה ומתאים לרמה הגבוהה של תושבות עירנו רעננה. אני בטוח שהמקווה המפואר יחמיא לתושבות העיר".

כ"ז בשבט תשע"ח