ב"ה יום שני, י"ג אדר א' תשע"ט | 18.02.19
חלק משולחן הכבוד בסעודה, אמש
חלק משולחן הכבוד בסעודה, אמש צילום: יהודה פרקוביץ', שטורעם.נט
בני-ברק: 'מלווה מלכה' רבתית לע"נ הרב יעקב לנדא ע"ה

בהשתתפות קהל רב מתושבי העיר ובראשם אדמו"רים ורבנים נערכה אמש בבני-ברק סעודת 'מלווה מלכה' לציון יום השנה לפטירתו של רב העיר המיתולוגי הרב יעקב לנדא ע"ה ● הסעודה נערכה בבית מדרשו ברחוב יחזקאל בבני ברק בראשות בנו וממשיך דרכו יבדלחט"א הרב משה-יהודה-לייב לנדא, רב ואב"ד בני-ברק ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם

‏בבני-ברק נערכה אמש, מוצש"ק פרשת משפטים-שקלים, סעודת 'מלווה מלכה' לציון יום השנה לפטירתו של רב העיר המיתולוגי הרב יעקב לנדא ע"ה, רב ואב"ד דבני ברק. הסעודה נערכה בבית מדרשו ברחוב יחזקאל בבני ברק בראשות בנו וממשיך דרכו יבדלחט"א הרב משה-יהודה-לייב לנדא. בסעודה השתתף קהל רב מתושבי העיר, שהתחלפו במהלך הערב, ובראשם אדמו"רים ורבנים.

חתנו של הרב לנדא שי', הרב יוסף-יצחק בלינוב, רב מרכז העיר ורב קהילת אנ"ש בעיר ערך סיום מסכת ונשא דברים.

את המשא המרכזי נשא הרב לנדא, שהחל בפלפול והמשיך בשיחה נוקבת בנושאי כשרות. הרב אמר כי המערכת הוקמה ע"י אביו והוא ממשיך את דרכו ורצונו ועל כולנו מוטלת חובה לשמר את חומות הכשרות בעיר ולא לאפשר לגורמים זרים להיכנס ולפגוע במערכת.

הרב גם זעק על נושא חילולי השבת שהתרבו ברחבי הארץ, וכן ציין כי אביו פנה עם עוד יהודים חשובים למפעלים ושיכנע אותם על שמירת שבת, וכן ציין את חילולי השבת שמבוצעים על ידי רכבת ישראל, שמתירה לעצמה לחלל את השבת בפרהסיה ושצריך לפעול שזה ייפסק.

אתר חב"ד-'שטורעם' מגיש גלריה מהסעודה המרכזית:

כ"ו בשבט תשע"ח