ב"ה ערב ש"ק, י"ז אדר א' תשע"ט | 22.02.19
כנס ההתעוררות בישיבת חב"ד באנטוורפן
כנס ההתעוררות בישיבת חב"ד באנטוורפן צילום: שטורעם, בלגיה
אנטוורפן: כנס התעוררות במלאות ה'שבעה' לפטירת הגב' וייס ע"ה

במלאות ה'שבעה' לפטירתה של האישה מרת נחמה-דינה וייס ע"ה, לאחר מחלה קשה, נערך בישיבת 'תומכי תמימים' באנטוורפן כנס התעוררות לעילוי נשמתה, בהשתתפות בעלה ר' יוסי וייס שי', אביה ר' יעקב-שלמה גולדברג שי', בניו וחתניו ובנוכחות צוות הישיבה בראשות ראש הישיבה הרב מנחם-מענדל טברדוביץ' ● לדיווח המלא ותמונות >>>
כתב שטורעם באירופה

במלאות ה'שבעה' לפטירתה של האישה מרת נחמה-דינה וייס ע"ה, לאחר מחלה קשה, נערך בישיבת 'תומכי תמימים' באנטוורפן כנס התעוררות לעילוי נשמתה, בהשתתפות בעלה ר' יוסי וייס שי', אביה ר' יעקב-שלמה גולדברג שי', בניו וחתניו ובנוכחות צוות הישיבה בראשות ראש הישיבה הרב מנחם-מענדל טברדוביץ' שי'.

ראשון הדוברים היה גיסה של המנוחה, השליח הרב בערל לברטוב שי' מסנטה-פה בניו-מקסיקו, שדיבר ועורר אודות מנהגי הרבי בתפילות, כיצד נהג לאסוף את פתילות הציצית לקריאת שמע וכן מתי נהג לנשק התפילין וכו'.

אחיה השליח הרב דוד גולדברג שי' מברזיל דיבר על ההפלאה שהרבי הוא עצם ויש בו את כל המעלות והרבי דרש לעשות ולא להיות מרוצה מעצמו.

גיסה השליח הרב יוסי מוסקוביץ' שי' משיקגו דיבר על השליחות שלו וכיצד למד מהרבי לא לחזור לאחור ולפעול בנחישות ורק כך מצליחים.

בעלה של המנוחה ר' יוסי וייס שי' דיבר בכאב אודות מעלותיה של הנפטרת כיצד הייתה בטלה לגמרי לרבי ולא הרגישה מעצמה כלום ולכן זכתה שהיה לה הצלחה מיוחדת עם אנשים בקירוב והשפעה, וכל שבת הייתה מארחת מכל הלב כל מי שרק רצה. "רק כשבטלים לרבי רואים את הכוחות של הרבי וכיצד הרבי פועל לגמרי למעלה מדרך הטבע", אמר.

ראש הישיבה הרב טברדוביץ' סיים את מסכם הנאומים בתיאור גודל הכנסת האורחים של המנוחה במיוחד כשהייתה מארחת את תלמידי הישיבה ללא הגבלה, וביתה היה פתוח כל העת למענם. הרב טברדוביץ' הוסיף על מסירותה לאירועים של הישיבה כשדאגה לארגן בכל פעם שהתבקשה על הצד הטוב ביותר והייתה מסורה מאוד לטובת בנה הת' מענדל שי' שיצליח בישיבה בלימודים.

בתום הכנס החליטו כל תלמידי התמימים ללמוד בכל שבת אחה"צ את ה'פארבריינגען' של הרבי מאותה קביעות לעילוי נשמתה.


אולי יעניין אתכם גם:

■ מכניסת האורחים של אנטוורפן הובאה למנוחות ■ תיעוד דומע

כ' בשבט תשע"ח