ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
מהלך היסטורי. ראש המועצה דוד יפרח בראיון לשטורעם. ברקע: מרכז כפר חב"ד
מהלך היסטורי. ראש המועצה דוד יפרח בראיון לשטורעם. ברקע: מרכז כפר חב"ד צילום: שטורעם.נט
בלעדי: המועצה האזורית עמק לוד תשנה את שמה ● צפו בראיון וידאו

במהלך היסטורי ולראשונה במדינת ישראל, תושבי המועצה האזורית עמק לוד, ובראשם תושבי כפר חב"ד שבתחומה, יבחרו שם חדש למועצה ● בראיון וידאו מיוחד לאתר חב"ד-'שטורעם' מסביר ראש המועצה דוד יפרח מדוע החליט ללכת על הצעד החריג, וגם: חושף את השם שהגיע לישורת האחרונה ● צפו בווידאו
כתב שטורעם

65 שנה אחרי שהוקמה - המועצה האזורית עמק לוד תשנה את שמה, במהלך היסטורי וראשוני בישראל. המועצה, שהוקמה בשנת 1952 קיבלה את השם 'עמק לוד' לנוכח מיקומה באזור שפלת לוד.

עם כניסתו לתפקיד של ראש המועצה המכהן דוד יפרח, לצד סגנו ר' בנימין ליפשיץ ומליאת המועצה, הוחלט לשנות את שם המועצה, אשר לטענת ראש המועצה והחברים, השם אינו מייצג כראוי את מאפייניה הבולטים, ולהתאימו למציאות הנוכחית.

המועצה האזורית עמק לוד כוללת בתוכה, בין היתר, את היישובים: ניר צבי, אחיעזר, יגל, זיתן, משמר השבעה, גנות חמד וצפריה. היישוב הגדול והמאוכלס ביותר בשטח המועצה הוא כפר חב"ד - הכפר של הרבי. לאור זאת, גם משרדי המועצה ולשכת ראש המועצה ממוקמים במרכז כפר חב"ד, בצמוד למשרדי ועד כפר חב"ד.

יום הבחירות לשם המועצה יתקיים ביום שלישי הבא, כ"ח בשבט תשע"ח, והקלפיות יוצבו במוסדות החינוך ביישובי המועצה.

בראיון וידאו מיוחד לאתר חב"ד-'שטורעם' מסביר ראש המועצה דוד יפרח את המניע המרכזי להחלפת השם וגם חשף תוך כדי הראיון את השם המוביל שילווה את הליך הבחירה של התושבים במספר אופציות. צפו בראיון:

במהלך הראיון חשף ראש המועצה, כי לאור העובדה שהמועצה ממוקמת בפתחו של גוש דן רבתי, ולמעשה בשטחו ההיסטורי של שבט דן, ולאחר התייעצות שניהלה המועצה, בלטו האפשרויות הבאות שמהן יבחרו התושבים את השם הסופי:

1. מועצה אזורית דן
2. מועצה אזורית מבואות דן
3. מועצה אזורית שדות דן
י"ט בשבט תשע"ח