ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
משמאל, בכיוון השעון: השליח הרב קרסניאנסקי, התקשורת המקומית מדווחת מבית חב"ד וארון הקודש ממנו נגנבו ספרי התורה
משמאל, בכיוון השעון: השליח הרב קרסניאנסקי, התקשורת המקומית מדווחת מבית חב"ד וארון הקודש ממנו נגנבו ספרי התורה
הוואי: סערה סביב גניבת ענק מבית חב"ד

השלוחים באי אואהו שבמדינת הוואי בארה"ב, הרב איצ'ל ופערל קרסניאנסקי, מנהלים בשבוע האחרון קמפיין תקשורתי רחב-היקף במדינה השקטה, בתקווה שפעולה זו תוביל אל שני ספרי התורה היקרים, בשווי כולל של כ-100 אלף דולר, שנגנבו מבית הכנסת שבמרכז חב"ד ● הפרס הכספי המוצע למוצא הספרים: 10,000 דולר ● לכתבה המלאה >>>
כתב שטורעם בארה"ב
סערה באי השקט: השלוחים באי אואהו שבמדינת הוואי בארה"ב, הרב איצ'ל ופערל קרסניאנסקי, מנהלים בשבוע האחרון קמפיין תקשורתי רחב-היקף במדינה השקטה, בתקווה שפעולה זו תוביל אל שני ספרי התורה היקרים שנגנבו מבית הכנסת שבמרכז חב"ד.

השלוחים מציעים פרס כספי בסך 10,000 דולר עבור שני ספרי התורה, ובמקביל פועלים בשיתוף עם המשטרה המקומית על מנת לנסות ולאתר את הגנבים ואת הספרים הגנובים.

לדברי הרב קרסניאנסקי, כל ספר שנגנב שווה בין 40-50 אלף דולר, כאשר אחד הספרים שרד את השואה, הובא לארה"ב מליטא ונתרם לבית חב"ד לפני כעשור. הספר השני שנגנב הוא ספר שנתרם לע"נ תושב העיר, דניאל לוי ז"ל, שנהרג והוא בן 19 שנים. "משפחתו לקחה באופן קשה את פעולת הגניבה של הספר שתרמו במיטב כספם לע"נ בנם", אמר השליח.

מיד עם היוודע דבר הגניבה, נפגש הרב קרסניאנסקי עם פקידי הביטחון בנמל התעופה הבינלאומי בהונולולו, בירת הוואי, על מנת לעדכן אותם בגניבה היקרה ולבקש מהם לפקוח עין אחר ניסיון להבריח מהמדינה את השלל.

אואהו הוא האי השלישי בגודלו והמאוכלס ביותר במדינת הוואי, עם מעל 953,300 תושבים, ומקרה הגניבה הציף אירוע אנטישמי אחר שאירע בבית חב"ד באחרונה, כאשר אלמוני ריסס לפני מספר חודשים כתובות נאצה על המדרכה הסמוכה לבית חב"ד.
י"ז בשבט תשע"ח