ב"ה יום חמישי, ט"ז אדר א' תשע"ט | 21.02.19
מוסקבה: פגישה היסטורית במוזיאון היהודי ■ צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוזיאון היהודי הגדול במוסקבה, במסגרת ביקורו הנשיאותי של פוטין במקום לציון יום השואה הבינלאומי ● לדיווח המלא >>>
כתב שטורעם באירופה
פגישה היסטורית במוזיאון היהודי הגדול במוסקבה: כפי שחשפנו בשבוע שעבר כאן ב'שטורעם', ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוזיאון היהודי הגדול במוסקבה, במסגרת ביקורו הנשיאותי של פוטין במקום לציון יום השואה הבינלאומי.

את האורחים החשובים קיבלו רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר והשליח הרב אלכסנדר ברדה.

בפתח הפגישה אמר נתניהו: "אני מאוד מעריך את ההזמנה הזאת ואת ההתייצבות שלך אישית, במקום הזה וביום הזה, שמשקף את המאבק המשותף שלנו ברוע הגדול ביותר שידעה האנושות. במחיר הנורא ששילם העם שלי, העם היהודי, והעם הרוסי והקורבן הגדול של 20 מיליון רוסים לצד 6 המיליון שלנו; והגבורה של הצבא האדום להשגת הניצחון על הנאצים. 

"אנחנו ראינו כאן הצגה מאוד מרגשת של דוקומנטים ממרד סוביבור, שבה קצין יהודי מהצבא האדום הוביל נגד כל הסיכויים את הפריצה שהצליחה, הפריצה לחופש. אני חושב שהלקח העיקרי של עליית הנאצים ואח"כ תבוסת הנאצים, הוא שצריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה.

"זו המשימה שלנו גם היום ועל כך אני רוצה לדבר איתך, על המאמצים המשותפים שלנו לקדם ביטחון ויציבות באזורנו, וכמובן גם על שיתוף הפעולה ההדדי בינינו, בין רוסיה לישראל. השיחות האלה שלנו, שאנחנו מקיימים אותן מעת לעת, לדעתי תורמות הרבה להשגת המטרות האלה ואני בטוח שכך יהיה גם עכשיו".

י"ג בשבט תשע"ח