ב"ה יום שלישי, י"ט אדר ב' תשע"ט | 26.03.19
הרב אליטוב מוסר את השיעור לצידו של הראשל"צ הרב יוסף, הערב
הרב אליטוב מוסר את השיעור לצידו של הראשל"צ הרב יוסף, הערב צילום: שלומי כהן, שטורעם.נט
צפו: הרב שמעון אליטוב בשיעור היהודי הגדול בתבל

הרב שמעון אליטוב, מוותיקי רבני חב"ד בארה"ק, רב המועצה האזורית מטה בנימין וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, העביר הערב את השיעור המקדים בלוויין של הראשון לציון הרב יצחק יוסף
מערכת שטורעם

הערב (מוצ"ש) בשיעורו השבועי המסורתי של הראשון לציון הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, המועבר בשידור חי באמצעות הלוויין למאות מוקדים ועשרות אלפי צופים וכן בשידור חי ברדיו קול-חי, העניק את השיעור המקדים הרב שמעון אליטוב, מוותיקי רבני חב"ד בארה"ק, רב המועצה האזורית מטה בנימין וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, לכבוד היום הגדול והקדוש יו"ד שבט.

במשך ארבעים דקות, הפליג הרב אליטוב במעלתו של בעלי ההילולא כ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע, וכן הזכיר את יום ההילולא של הרש"ש, וקרא לציבור לקבוע עיתים לתורה בלימוד החסידות שהיא התרופה לכל פגעי הזמן. "אין שום דרך אחרת להתקרב להקב"ה, חוץ מלימוד התורה", אמר הרב אליטוב והאריך במעלתו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף שמסתובב ברחבי הארץ ומרביץ תורה למאות אלפים ובכך ממשיך את מסורת אביו הגדול זצ"ל.

הרב אליטוב ייחד דברים למעלת האמונה והבטחון המוחלט בישועת השם כשם שבני ישראל שרו את השירה עוד לפני שהים נקרע לשניים: "הדרך המוכחת ליציאה מהמיצר, היא האמונה המוחלטת בישועת ה'. אמונה בלי חכמות וללא פלפולים. אלא אמונה תמה וטהורה של אבותינו ואמותנו שהשליכו את יהבם על השם, לא דאגו מפרנסת בני ביתם וחיו בתודעה מתמדת כי ה' נמצא איתם בטוב וברע. אסור שהאמונה הזאת תישאר רק נחלת הדורות הקודמים. חייבים להנחיל אותה לצעירים. לדורות הבאים", אמר הרב אליטוב.

בפעם הקודמת הגיש הרב אליטוב את השיעור לפני שנה וחצי, לרגל יום ההילולא של כ"ק אדמו"ר זי"ע ג' בתמוז - אותו הבאנו כאן ב'שטורעם' >> לרגל יום ההילולא ג' תמוז: השיעור בלוויין הוקדש לרבי > צפו

י"א בשבט תשע"ח