ב"ה ערב ש"ק, י"ז אדר א' תשע"ט | 22.02.19
המסע של חברי קבוצה תשנ"ב באוקראינה
המסע של חברי קבוצה תשנ"ב באוקראינה צילום: שטורעם, אוקראינה
"מחיה נפשות ממש" ■ יומן מסע פרק ב' משבת אחדות לחברי קבוצה תשנ"ב

אחרי שבת של התעלות רוחנית ושבת אחים גם יחד בהתוועדות חסידית שהחלה בכניסת השבת והסתיימה אל תוך הלילה בהתוועדות מחודשת במוצ"ש, יצאו חברי 'קבוצה תשנ"ב' בתחושה של כמה טפחים מעל הקרקע ● השליח הרב מוטי וייסברג ממוסקבה מסכם ביומן מסע חסידי את התחושות המיוחדות שצפו ועלו במהלך השבת כולה ואחריה, עד חזרת החברים לארצם, לשליחותם ולמשפחותיהם ● הפרק השני של יומן המסע - מיוחד לאתר חב"ד-'שטורעם', לצד גלריית תמונות נרחבת וקטע וידאו מיוחד ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
אחרי שבת של התעלות רוחנית ושבת אחים גם יחד בהתוועדות חסידית שהחלה בכניסת השבת והסתיימה אל תוך הלילה בהתוועדות מחודשת במוצ"ש, יצאו חברי 'קבוצה תשנ"ב' בתחושה של כמה טפחים מעל הקרקע.

כפי שדיווחנו ב'שטורעם', עשרות חברי שנתון הקבוצה נ"ב התאחדו לשבת אחדות והכנה לקראת היום הגדול והקדוש יו"ד שבט בעיר חרסון שבאוקראינה, שם מכהן חברם לקבוצה השליח הרב יוסף-יצחק וולף.

ביום ראשון לפנות בוקר, עם תום ההתוועדות שהחלה במוצ"ש, יצאו החברים לשדה התעופה בטיסה לנמל התעופה בקייב, ומשם חזר כל אחד למדינתו, כאשר חלק מהחברים נותר יממה נוספת ויצא מקייב לביקור בהאדיטש, על הציון הק' של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע.

השליח הרב מוטי וייסברג ממוסקבה מסכם ביומן מסע חסידי את התחושות המיוחדות שצפו ועלו במהלך השבת כולה ואחריה, עד חזרת החברים לארצם, לשליחותם ולמשפחותיהם. הפרק השני של יומן המסע - מיוחד לאתר חב"ד-'שטורעם':

קשה להעביר רגשות של השבת העילאית שחווינו כאן בעיר חרסון בכמה שורות, לכן יהיה קצת ארוך, תתאזרו בסבלנות.....

ה'שלום עליכם' ו'אחסידישע קוש' מחזיר אותך ברגע 26 שנה אחורה.

קבוצה של 25 חברים מתוך ה- 80 חברי הקבוצה נפגשים שוב. אננחנו כל כך שונים זה מזה. במילה אחת 80 חברים 80 עולמות שונים לגמרי.

מטבע הדברים, עם השנים כל אחד בונה את עולמו, כל אחד יוצר סביבה חדשה, ההתקשרות הטבעית שיש למשפחה ולקהילה, מגבילים ומקשים על שמירת קשר האדוק עם החברים לשעבר.

אפשר להוסיף בזה, אנחנו מכיר עובדות (עם חברים אפשר לדבר פתוח....) של הדעות השונות שישנם בעבודת ה' ואופני ההתקשרות לרבי - הדקויות בענין יחי ומשיח וכד' שהם יוצרים בדרך הטבע מחסומים בין אדם לחברו.

וכאן הפלא הגדול, יושבים שבת שלמה באחדות נפלאה יודעים לתת את הכבוד הראוי לכל אחד, יושבים ומקשיבים אחד לשני, צוחקים ומעלים מזכרונת מהימים הטובים, מתוועדים ולומדים. יודעים לחיות עם דעות השונות. להתעלות על המחסומים והמגבלות.

יצאתי מהשבת בראיה גלויה לעין ועם מסר לחיים: הרבי לוקח את התלמידים, שופך עליהם מים - חיות ומגבש את כל גושי העפר הבודדים והנפרדים והופך אותם לעיסה אחת גדולה, שבת שלמה היינו עיסה אחת שלמה מאוחדת ומגובשת אין לנו כעת דבר אחר בעולם מלבד חברי הקבוצה.

רק הרבי - הנשמה הכללית של כלל ישראל יכול לאחד כך בין יהודים. תנו לרבי לשפוך עלינו מים ואז נהפוך להיות עיסה אחת גדולה. תכניסו את הרבי בחיים שלנו ואז נרגיש את החיות והמים שהרבי שופך עלינו.

חסידים איין משפחה!

●●●

קבוצה זה מוסד שהרבי הקים, הרבי רצה שתמימים יגיעו אליו למשך שנה תמימה כדי שיקבלו אור וחיות נפשנו מהרבי.
הרבי בכל שנה מזמין מחדש את התמימים של השנתון לבוא.

כך גם אותנו הרבי הזמין, והרבי פינק אותנו במיוחד. שנת תשנ"ב הייתה שנה של רבוי גילויים, קיבלנו מידו הקדושה של הרבי את האתרוג, שלוש פעמים חלוקת לעקאך, חלוקת קונטרסים ומטבעות דמי חנוכה, ריבוי שיחות וכו'.

הרבי הזמין אותנו, אך, ובעיני בשר מכ"ז אדר א' הרבי לא יצא אל אורחיו.

הרבי לא נשאר בעל חוב!

אחרי שבת של התוועדות אחת ארוכה שמענו מכל החברים איך שהרבי לא עזב את אף אחד מהתמימים - מהתלמידים ואף לא לרגע.

ודווקא לנו קבוצה תשנ"ב שחטפה באמצע השנה כזו סטירת לחי, כי כך עלה ברצונו ית' ולא מחשבותי מחשבותיכם .... נאם ה'.

הרבי לא נשאר בעל חוב!!!

הרבי לוקח ביד, ויום יום מכוון דרכינו בברכתו הקד', עד עצם היום הזה, באהבה ובחיבה בחיבוק חם במיוחד לכל אחד מתלמידי קבוצה תשנ"ב שעדין לא חלפה לה השנתון.

רבי! אנחנו מרגישים את זה. ואנחנו יודעים שהרבי רוצה ללוות אותנו בעיני בשר כפשוטו, ועל זה אנו זועקים ומבקשים מה' ית': עד מתי?! עד מתי?! עד מתי?!

●●●

הקבלת פנים והאש"ל המלא שקיבלנו מהרב יוסף יצחק וולף, רבה של העיר חרסון, והרבנית שיחיו, אין לתאר במילים.
אין דברים כאלה!!! המסירות והטיפול בכל אדם ואדם בכל פרט וענין במאור פנים ובסבלנות מפליאה ביותר.

המפקדת הכללית הופכת את ביתה לפנימית הישיבה לבנין ה-1414, הילדים החמודים נותנים את מיטותיהם בחשק גדול ובשמחה רבה לאורחים, על דלתות החדרים מודבק דף עם שמות התלמידים. ממש כמו פנימיה אך הכל כך כך נקי ומסודר, ירידה לפרטים הקטנים ביותר לנוחיות הקהל.

אין דברים כאלה!!!

הפיקוד במטבח שהכל יהיה בטעם ביתי ובשפע גדול, אתם שואלים איך אפשר להתוועד במשך 36 שעות?
עם כזה פארבייסען הכל כך כך מיוחד ההתועדות הופכת להיות מחוייבת המציאות.

הרב יוסף... עמדתי והתבוננתי בך שעות ארוכות, האמונה התמימה והטהורה בה' ית' יכולה להיות משל ללימוד מאמרי החסידות.

הכל אצלך כל כך טבעי והכל אצלך רק טוב, כל מה שקרה בימים האחרונים, כאשר נהגים מבטלים לך נסיעות ודברים שעל פניו נראים כלא מסתדרים ונוצרות הוצאות כספיות מיותרות, הכל טוב ובחיוך ובאמונה טהורה אתה אומר ונושם שכך צריך להיות והכל מאת ה' ית'.

השליחות בעיר, הקהילה היפיפיה שבניתם, הדוגמא חי שכל המשפחה נותנת, התפילה ההנהגות הטובות של הילדים הרכים והגדולים כאחד. נותנת תובנה עמוקה, בחרסון אלקות בפשיטות ומציאות בהתחדשות.

משפחת וולף, גאים בכך שאתם משלנו, ושיהיה לכם חסידישע נחת כפשוטו מכל הקינדרלאך שיחיו. שמחה ועשירות גדולה.

אשרינו מה טוב חלקנו, שזכינו להיות בקבוצה תשנ?ב להיות יחד עם אנשים כל כך מיוחדים, קבוצה של כשרונות,יצרתיות, אכפתיות.

לוגיסטיקת המסע הכנת התוכנית וחומר הלימודים ועוד מתנהלת על מי מנוחות על ידי ועד המסדר, הר' שמואל רבינוביץ, הר' יוסף יצחק וולף ב"ר נתן, הר' מנחם מענדל לויטין והר' לוי יצחק אדרעי שיחיו

רק כדי לסבר את האוזן, מיד שהתברר כי טיסת המשך לחרסון בוטלה, הפיקוד בראשות ר? לוי אדרעי הופכת להיות חתיכת הפקה. המקצוענים בתחום יכולים ללמוד ממך!

הר' לוי אדרעי הזמין מלונות בקייב בחצות הלילה נפתחו המסעדות אוכל בשפע וכו' וכו'. אהבת ישראל!!!

ואחרונים חביבים - החברים שהיו בגופם וכל יתר החברים שהצטרפו ברוחם, כל אחד ואחד הוסיף לאחדות הנפלאה שיש לנו בקבוצה.

תודה לכם שנתתם מזמנכם זה מבחינת מחיה נפשות ממש.

שנזכה לברכת ברכנו אבינו כולנו כאחד יחד באור פניך, שנזכה זען זיך מיטן רעבין דא למטה בגאולה שלמה תיכף ומיד ממש!!!

=-=-=-=-=

צפו בווידאו: החברים בדרכם מבית הכנסת במוצ"ש להמשך ההתוועדות בבית השליח הרב וולף:

ה' בשבט תשע"ח