ב"ה יום רביעי, י" שבט תשע"ט | 16.01.19
ראש ממשלת הודו מחבק את מוישי הולצברג בביקורו בישראל
ראש ממשלת הודו מחבק את מוישי הולצברג בביקורו בישראל צילום: לע"מ
הלילה: ראש הממשלה נתניהו יוצא לביקור ההיסטורי בהודו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ימריאו הלילה לביקור רשמי והיסטורי בהודו ● החלק המרגש ביותר של הנסיעה מגיע דווקא מכיוונו של החייל ב'צבאות השם' מוישי הולצברג, בן ה-12, שהוזמן להצטרף לנסיעה ע"י ראש הממשלה ויחזור לבקר בבית חב"ד במומבאי שבו נרצחו הוריו לפני 9 שנים וממנו יצא חי בנס ● המשלחת הישראלית הגדולה תשתתף יחד עם ראש הממשלה ורעייתו בטקס מיוחד לזכרם של נרצחי הפיגוע בבית חב"ד ● בכתבה המלאה: תיעוד וידאו מהפגישה המרגשת של ראש הממשלה ההודי וראש הממשלה נתניהו עם מוישי, לפני חצי שנה, בו נתניהו מבטיח לו להצטרף לביקור ● לדיווח המלא >>>
כתב שטורעם
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ימריאו הלילה לביקור רשמי בהודו. ביקור זה מגיע במלאות 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות וכחצי שנה לאחר ביקורו ההיסטורי בישראל של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. ראש הממשלה יבקר בדלהי, מומבאי וגוג'ראט. ראש ממשלת הודו מודי ילווה אישית את רה"מ נתניהו בחלקים נרחבים במהלך הביקור.

החלק המרגש ביותר של הנסיעה מגיע דווקא מכיוונו של החייל ב'צבאות השם' מוישי הולצברג, בן ה-12, בנם של השלוחים הבלתי-נשכחים הרב גבי ורבקי הולצברג הי"ד, שנרצחו בפיגוע הטרור האכזרי בבית חב"ד במומבאי, יחד עם עוד 4 יהודים מבאי בית חב"ד.

כזכור, בעת ביקורו של ראש ממשלת הודו בישראל לפני כחצי שנה, הבטיח לו נתניהו כי הוא מזמינו להצטרף אליו לנסיעה ההיסטורית. אמר וקיים.

לראש הממשלה נתניהו מצטרפת המשלחת העסקית הגדולה ביותר שיצאה אי פעם לביקור רשמי של ראש ממשלה ישראלי וזאת במטרה להעמיק ולחזק את הקשרים הכלכליים וכן ליצור הזדמנויות עסקיות משותפות בין אנשי העסקים הישראלים וההודים.

יחד עם זאת, לצד שלל האירועים הממלכתיים והעסקיים שבהם ישתתפו ראש הממשלה ורעייתו - פסגת הביקור תהיה בעת השתתפותם בטקסים במומבאי לזכרם של נרצחי הפיגוע שאירע בבית חב"ד וכן הפיגוע שאירע במקביל במלון טאג' פאלאס.

צפו בקטע וידאו ובגלריית תמונות מהמפגש של ראשי הממשלה נתניהו ומודי עם הילד הולצברג וזקניו, לפני חצי שנה:

כ"ו בטבת תשע"ח