ב"ה יום שני, ב' טבת תשע"ט | 10.12.18
אמת אבל על אמת! ■ אנרגיה מחדרה

"החסיד שהשתדל מאוד למלא אחר ההוראות אכן הצליח מעל המשוער, והשתומם לראות איך הרבי 'קלע למטרה' והכול עבד לפי התוכנית בצורה מפליאה, למרות קשיים רבים שהיו בדרך" ● השליח בחדרה הרב יוחנן בוטמן בטור שבועי חסידי עם מבט אקטואלי במגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● לטור המלא >>>
השליח הרב יוחנן בוטמן, חדרה
צרוב בזכרוני חסיד גדול בגלל אישיותו הקוסמת ופעליו, אבל לא רק.. זהו הרב יצחק דוד גרונר שנשלח על ידי הרבי לחמם את אוסטרליה הקפואה, ואכן הקים שם בהצלחה מוסדות עם אלפי תלמידים.

מדהים!

הזיכרון שלי ממנו הוא בעיקר בגלל סיפור ששיתף אותנו השלוחים לישיבה באנגליה, כשנפגשנו איתו, ליל שבת אצל חתנו הרב טלזנר בשכונת גולדרס גרין שבלונדון, כלדהלן: היה חסיד ירא שמים אצל הרבי הקודם רבי יוסף יצחק שנקרא אל הקודש לביצוע משימה חשובה.

הפעולה הייתה מאוד מורכבת, הוא נדרש להיפגש עם כמה עסקנים לשדל אותם שיאותו להצטרף וכך 'לסגור קצוות' ביחד על מנת להגיע בהצלחה לתוצאה הראויה.

נדרש כאן הרבה סייעתא דשמיא, אמונה וביטחון כדי שהדבר יוכתר בהצלחה.

החסיד שהשתדל מאוד למלא אחר ההוראות אכן הצליח מעל המשוער, והשתומם לראות איך הרבי 'קלע למטרה' והכול עבד לפי התוכנית בצורה מפליאה, למרות קשיים רבים שהיו בדרך.

הוא כל כך התפעל שבהזדמנות שהוא בא לדווח לרבי סיפר בהתרגשות עצומה, איך הדברים עבדו בצורה שמימית, בדיוק לפי התוכנית של הרבי.

סיפר לנו הרב גרונר בפאתוס המיוחד לו; הרבי נהיה רציני ואמר לו - בתרגום מאידיש - "מילה שלנו לא תיפול ארצה, לא למעלה לא למטה ולא בד' רוחות השמים". תוך כדי הרבי הצביע לו "למעלה" "למטה" ו"ד' רוחות השמים".

זוהי מילה של רבי!

אמר לנו אז הרב גרונר לשלוחים הצעירים שהתכנסנו סביבו; "מילה של הרבי היא אמת לעד ולעולמי עולמים.."

●●●

מזל טוב!

נולד ילד יהודי בפרשת השבוע "שמות". לא סתם עוד ילד אלא כזה אחד שהביא איתו אור גדול, משה רבינו "מושיעם של ישראל".

מיד כשהוא נולד "ותרא אותו כי טוב הוא" אומר רש"י "נתמלא הבית כולו אורה".

מה זה אותו האור?

על משה נאמר "משה אמת ותורתו אמת". מהו אמת? בדרך כלל 'אמת' באה לשלול את השקר. כמו אדם שהוא 'דובר אמת' הכוונה שכל מה שהוא מוציא מהפה זה אמיתי. אבל כשאומרים משה "אמת" מתכוונים למשהו אחר לגמרי.

אמת במשמעות של נצח, לתמיד. כמו האותיות א' מ' ת' תחילת, סוף ואמצע אותיות הא"ב. זו התורה שנקראת אמת, "זאת התורה לא תהא מוחלפת" לעד, כמו גם הסגולה שבה הפועלת תמיד בכל מצב.

כך גם משה, הוא היה תמיד נאמן למורשתו ולעמו ללא כל שינוי, בין אם זה בתחילת דרכו, או בסוף כשכבר התעייף כביכול. תמיד היה במלוא העוצמה והדביקות.

אדם שכזה, אכן שום מילה אצלו, לא תיפול ארצה.

"משה גואל ראשון הוא גואל אחרון".

הרבי שלנו הוא ההמשך של משה רבינו, כפי שנאמר שבכל דור יש אתפשטותא (ההתפשטות) של משה רבינו.

הרבי ה"משה" של דורנו, הכריז ואמר שהגאולה כבר בפתח.

כל שעלינו לעשות הוא להתכונן, להיות מאוחדים. להתעניין אחד אצל השני, ולהשתדל תמיד להגביר את הצד הטוב שבנו. כשנעשה זאת מתוך דביקות במשימה, נצליח בעז"ה להחיש את הישועה לעם ישראל.

שבת שלום!
הרב יוחנן בוטמן
י"ח בטבת תשע"ח