ב"ה יום שני, ב' טבת תשע"ט | 10.12.18
צילום: שטורעם
אור חדש בפרנקפורט שבגרמניה

על רקע רחבת בניין האופרה המפורסם של פרנקפורט, הודלקה חנוכיה גדולה ברוב פאר, בהדלקה מרכזית בפעם ה27! בהשתתפות ראש העיר מר אווה בקר ואישי ציבור אחרים מהצמרת הפוליטית ● למעלה מ2000- איש השתתפו בהדלקה. היה זה מחזה מרומם, בעיר הגרמנית הקפואה שעד לפני כמה עשרות שנים ניסו למחות ממנה כל זכר ליהדות ויהודים. אור יהודי דולק בפרסומי ניסא גדולים, אך זה לא הכל ● לסיקור המלא>>>
כתב שטורעם באירופה
על רקע רחבת בניין האופרה המפורסם של פרנקפורט, הודלקה חנוכיה גדולה ברוב פאר, בהדלקה מרכזית בפעם ה27! בהשתתפות ראש העיר מר אווה בקר ואישי ציבור אחרים מהצמרת הפוליטית.

למעלה מ2000- איש השתתפו בהדלקה. היה זה מחזה מרומם, בעיר הגרמנית הקפואה שעד לפני כמה עשרות שנים ניסו למחות ממנה כל זכר ליהדות ויהודים. אור יהודי דולק בפרסומי ניסא גדולים, אך זה לא הכל!!!

באמצע המעמד המרגש קם השליח הראשי הרב זלמן גורביץ והכריז על פתיחת בניין בית חב"ד חדש ומרווח וראשון מסוגו בפרנקפורט, בו יהיו בית כנסת פעיל, גן ילדים וכמובן הישיבה הגדולה של פרנקפורט.

את האירוע המרגש הנעימו הזמר נמואל הרוש עם הבעל מנגן ר' ארהל?ה ליפסקר.

בהדלקה כובד הרה?ג הרה?ח הרב יוסף ירחמיאל הבלין -אב בית דין פרנקפורט חבר וועד איגוד הרבנים דמדינת אשכנז ראש הישיבה דישיבה גדולה פרנקפואט ברך את הקהל במילים חמות ואיחל צמיחה ושגשוג לקהילה היהודית בפרנקפורט.

את האירוע ארגנו הרב מוישי מנדלסון - אחראי על הפעילות עם הצעירים בעיר והתמים נחום רוזנברג.

י"ג בטבת תשע"ח