ב"ה יום חמישי, ט' חשוון תשע"ט | 18.10.18
צילום: שטורעם
חנוכה בקייב: שבוע חם ורצוף בפעילויות

מזג האוויר הקר לא עצר את הקהילה היהודית בקייב לחגוג את חנוכה בחמימות ובהתלהבות, שבוע רצוף פעילויות עבר על השלוחים בקייב. ההדלקה המרכזית בעיר נערכה בשיתוף עם שגרירות ישראל בקייב אליה הגיעו יותר מ1000 איש(!) ● הרב יונתן מרקוביץ', השליח ורבה הראשי של קייב, הדליק את החנוכייה ודיבר על מהות החג, על כך ש"מעט אור דוחה הרבה מן החושך" ושגם לאחר שהנר האחרון בחנוכייה יכבה- עלינו לזכור תמיד להוסיף באור ולא לתת קיום ל"חושך" שבתוכנו ● במהלך החנוכה הצטרפו חברי הקהילה לשלוחים בהפצת חבילות מזון למבוגרים ולילדים נזקקים. הם הדליקו את החנוכייה, שרו שירים, והביאו שמחה לבתיהם של אנשים בודדים רבים ● לסיקור המלא>>>
כתב שטורעם באוקראינה
מזג האוויר הקר לא עצר את הקהילה היהודית בקייב לחגוג את חנוכה בחמימות ובהתלהבות,
שבוע רצוף פעילויות עבר על השלוחים בקייב.
ההדלקה המרכזית בעיר נערכה בשיתוף עם שגרירות ישראל בקייב אליה הגיעו יותר מ1000 איש(!)
הרב יונתן מרקוביץ', השליח ורבה הראשי של קייב, הדליק את החנוכייה ודיבר על מהות החג, על כך ש"מעט אור דוחה הרבה מן החושך" ושגם לאחר שהנר האחרון בחנוכייה יכבה- עלינו לזכור תמיד להוסיף באור ולא לתת קיום ל"חושך" שבתוכנו.
במהלך החנוכה הצטרפו חברי הקהילה לשלוחים בהפצת חבילות מזון למבוגרים ולילדים נזקקים. הם הדליקו את החנוכייה, שרו שירים, והביאו שמחה לבתיהם של אנשים בודדים רבים.

בנר החמישי של חנוכה התקיים אירוע מיוחד לצעירים שאורגן על ידי השלוחים הרב אריאל וצ'רי מרקוביץ' עם דגש מיוחד על כוחו של הפרט והאור שכל אדם מביא לעולם. עבור רובם, זו היתה הפעם הראשונה שחגגו את החג. אנשים התרגשו והתרשמו מן הערב וכל אחד ביקש ללמוד עוד על היהדות.
ביום האחרון של חנוכה יצאו הורי תלמידי בית הספר "אור אבנר - חב"ד" להדלקה מרכזית במגרש ה"החלקרח" בעיר, בהשתתפות כ-200 איש.
לאחר ההחלקה פנו הורים רבים למנהלת בית הספר הרבנית אינה אלקע מרקוביץ והודו לה מקרב לב על חג בלתי נשכח.

י"א בטבת תשע"ח