ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
צילום: מאיר דונל
נוסעים נכבדים היכונו ■ אסיפת הכנה לטיסת הפנסאים

שישים נערים התייצבו עם הוריהם, נרגשים ומאושרים, באולם צבאות השם בכפר חב"ד, לאירוע פתיחת 'מסע הפנסאים - לנערי בר מצוה' ● מדובר באירוע היסטורי - מסע משותף של שישים נערים, בשנת הבר מצוה, אל חצרות קודשינו, לד' אמותיו של נשיא הדור. אין הכנה ראויה מזו לקראת הכניסה לגיל מצוות ● לגלריית תמונות של הצלם מאיר דונל>>>
מערכת שטורעם
שישים נערים התייצבו ביום שלישי י' כסלו יחד עם הוריהם, נרגשים ומאושרים, באולם צבאות השם בכפר חב"ד, לאירוע פתיחת 'מסע הפנסאים - לנערי בר מצוה'.

מדובר באירוע היסטורי - מסע משותף של שישים נערים, בשנת הבר מצוה, אל חצרות קודשינו, לד' אמותיו של נשיא הדור. אין הכנה ראויה מזו לקראת הכניסה לגיל מצוות.

על השולחנות, ציפו להורים והנערים, יחד עם סעודה מיוחדת, חוברת מהודרת, המיועדת להקנות לנער הבר מצווה את ההבנה וההכרה בזכות לה הוא שותף, במעלת ההגעה לחצרות קודשינו - ההשטתחות על הציון, הביקור בבית חיינו 770 וכו' - ובחשיבות הגעתו לגיל בר מצווה, על החובות והזכויות שיש בכך.

ההורים יחד עם ילדיהם, האזינו בשקיקה לרב בנימין וילהלם, שעורר בהתלהבות רבה על ההכנות הגשמיות והרוחניות וגודל הזכות וההכרח בהכנה לנסיעה.

לאחר מכן דיבר המשפיע הרב זעליג אלטהויז, שעורר את הנוסעים על כך, שהנסיעה והכניסה אל הרבי, שקולה בעיני החסידים כיום הולדתם החסידי. יום הולדת - כך הסביר - הוא יום בו הכל מתחיל מחדש, נפתח דף חדש בחיינו. כמוהו היא גם הכניסה לרבי ליחידות - זו היא ההזדמנות בה אנו מקבלים על עצמנו להשתנות, ולהעשות אחרים ושונים משהיה טרם לכן - חסידים ומקושרים יותר. ההזדמנות הזו נחוצה וחשובה במיוחד, בשעה שאנו עומדים לקראת מעבר אל שלב חשוב כל כך בחיים, כמו אל חיי ה'בר מצוה'.

יחד ניגנו כולם ניגון חסידי, כיאה להתוועדות הכנה לקראת הנסיעה אל הרבי, כשבסופו, איך לא, הצטרפו כולם למעגל חסידי רחב, תוך אמירת לחיים.

אין ספק - הסביר אחד המשפיעים במהלך האירוע לנערים הצעירים - כי על מנת שנספוג רבות ככל הניתן במהלך הביקור בחצרות קודשינו, עלינו להקדים לכך 'הכנה' ראויה, במחשבה דיבור ומעשה. רק כך, על ידי 'חרישה' ראויה, נזכה לאחר מכן, לקצור 'פירות טובים' מנסיעתנו המיוחדת.

האירוע נחתם בקבלת החלטות טובות לקראת הנסיעה בעניין הכתיבה לרבי ולימוד חסידות בשבת לפני התפילה.

על המסע מופקד צוות נרחב, הדואג כי כל פרט ופרט הן הגשמי והן הרוחני, יתקיים באופן הטוב ביותר לרווחתם של נערי הבר מצוה

כ"ב בכסלו תשע"ח