ב"ה יום רביעי, י"ג כסלו תשע"ט | 21.11.18
צילום: שטורעם
ישיבת ערב בנחל'ה חגגה סיומי מסכתות

ישיבת ערב בנחל'ה חגגה סיומי מסכתות לכבוד חג הגאולה י"ט כסלו - תיעוד מיוחד שכונת נחלת הר חב"ד לבשה חג באירוע הפותח את חגיגות י"ט כסלו במעמד מרהיב של סיומי מסכתות על ידי תלמידי ישיבת ערב בנחלת הר חב"ד בניהולו של הרב יצחק מלוב ● לסיקור המלא ולגריית תמונות>>>
מערכת שטורעם
ישיבת ערב בנחל'ה חגגה סיומי מסכתות לכבוד חג הגאולה י"ט כסלו - תיעוד מיוחד שכונת נחלת הר חב"ד לבשה חג באירוע הפותח את חגיגות י"ט כסלו במעמד מרהיב של סיומי מסכתות על ידי תלמידי ישיבת ערב בנחלת הר חב"ד בניהולו של הרב יצחק מלוב.

למעלה ממניין תלמידים שחלקם כבר עלו לישיבות קבלו על עצמם לסיים מסכת במסגרת חלוקת הש"ס של חג הגאולה, במסגרת מבצע של הישיבת ערב במסגרתו חולקו גמרות שוטנשטיין לילדים שקבלו על עצמם לסיים מסכת. במהלך האירוע שלשה מהתלמידים הת' אשר טסלר והת' יוסף צבי קעניג והת' אריאל משה ועקנין סיימו את המסכת במהלך האירוע המרגש. ישיבת ערב בנחל'ה קיימת מזה שנים רבות, נוסדה והוקמה בתמיכתו של הרה"ח ר' אלימלך הרצל ומוסדותיו.

בתחילת האירוע הוקרן וידאו מיוחד ממעד י"ט כסלו בו רואים את הרבי מכריז על חלוקת הש"ס וכן שהרבי כותב בכרטיס את שמו הק' ושם המסכתא אותו לקח ללמוד. לאחר מכן שרו התלמידים את ניגון פדה בשלום. המרא דאתרא הגה"ח הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי שיבח את המבצע המיוחד ודיבר על החשיבות הרבה של לימוד התורה בשמחה וההכנות לחג הגאולה. כמו"כ הגיע לכבד בנוכחותו המשפיע הגה"ח הרב מענדל וכטער.

בשם ההורים דיבר הרב שבתי ויינטראוב שיזם את המבצע לע"נ אביו הרה"ח הרב יעקב דוד וינטרוב ז"ל ושיבח את המפעל המיוחד של ישיבת ערב בנחלה בראשות הרב מלוב המוסיפה חיות מיוחדת בלימוד התורה מתוך תענוג ושמחה. לאחר מכן חילקו לתלמידים בנוכחות הוריהם פרסים שוברי קניה על ידי המרא דאתרא הרב ירוסלבסקי והמשפיע הרב ווכטער. בסיום האירוע המרגש התלמידים ישבו לסעדת מצווה באוירת חג הגאולה.

מנהל הישיבת ערב הרב מלוב הודיע שבשנה הקרובה המבצע בעז"ה יתרחב. התלמידים שקבלו את הפרסים וסיימו את המסכתות הם הת' ישראל הייזלר, הת' יצחק שלמה ויינטראוב, הת' אריאל משה ועקנין, הת' אשר טסלר, הת' שמואל משה מלכה, הת' יהודה לייב נוטיק, הת' יוסף צבי קעניג, והת' יוסף פריצקר
י"ז בכסלו תשע"ח