ב"ה ערב ש"ק, י" חשוון תשע"ט | 19.10.18
מבצע אנטבה 2017 ■ הרב שמואל רסקין

"למי יש מתכון לקרקר ביתי"? נזרקה השאלה בוואטסאפ המשפחתי... כן, אפילו קרקרים הם צריכים לייצר לבד! ● לפני קצת יותר מחודשיים יצאו אחי הצעיר מוישי, אשתו יוכבד ובנם הקטן מנדי בן השנתיים, הם עזבו את ביתם בשכונת רמת שלמה בירושלים, נפרדו לשלום מהמשפחה ומהחברים ונסעו לשליחות. המטרה - פתיחת בית חב"ד בקמפלה, אוגנדה. הם הגיעו לשם בבקשתו של השליח הראשי לאפריקה הרב שלמה בן טולילא, שראה את הצורך להקים מרכז יהודי בעיר קמפלה, כיוון שבעיר גרים כמה עשרות משפחות יהודיות לצורכי עסקים ועוד אלפי מטיילים יהודים המגיעים לשם ● לטור המרגש>>>
כתב שטורעם בארה"ב
מבצע אנטבה 2017

"למי יש מתכון לקרקר ביתי"? נזרקה השאלה בוואטסאפ המשפחתי... כן, אפילו קרקרים הם צריכים לייצר לבד!

לפני קצת יותר מחודשיים יצאו אחי הצעיר מוישי, אשתו יוכבד ובנם הקטן מנדי בן השנתיים, הם עזבו את ביתם בשכונת רמת שלמה בירושלים, נפרדו לשלום מהמשפחה ומהחברים ונסעו לשליחות. המטרה - פתיחת בית חב"ד בקמפלה, אוגנדה. הם הגיעו לשם בבקשתו של השליח הראשי לאפריקה הרב שלמה בן טולילא, שראה את הצורך להקים מרכז יהודי בעיר קמפלה, כיוון שבעיר גרים כמה עשרות משפחות יהודיות לצורכי עסקים ועוד אלפי מטיילים יהודים המגיעים לשם.

עיצמו רגע את העיניים ותארו לעצמכם זוג צעיר, עם פעוט בן שנתיים עוזבים את החממה המשפחתית והקהילתית הנוחה, ממריאים לאוגנדה הרחוקה ומקימים בעשר אצבעות בית חב?ד במקום שעד לזמן הגעתם היה מדבר ושממה רוחנית.

המבצע החל כמה שבועות לפני נסיעתם, גיוס משאבים, קניית מוצרים כשרים, ניירת, חיסונים ועוד. הם היו צריכים להביא איתם מהארץ את כל הנצרך לצורך המשימה המורכבת הזאת והנה הגיע היום הגדול בו הם עולים על המטוס עם עשרות מזוודות המכילות שפע של מוצרי מזון כשרים, סידורים, טליתות ספר תורה ותפילה גדולה בלב.

הם נחתו באנטבה בירת אוגנדה עם נחישות ואמונה רבה. ברוך ה' כמה ימים לאחר הגעתם לאוגנדה הם מצאו בית גדול ומרווח שיוכל לשמש כמרכז ליהודי האזור.

מהר מאוד הם עמלו וסידרו מקום לאולם בית כנסת, חדר אוכל וכו' ומיד החלו להזמין את היהודים במקום לבקר בבית חב"ד החדש ולראשונה בהיסטוריה עשרות יהודים המתגוררים בקמפלה זכו לחגוג את חגי תשרי כמו שצריך, הם שמעו תקיעת שופר, בירכו על הלולב ורקדו עם התורה.

היום בעז?ה אפגוש את אחי הצעיר מוישי בניו יורק, הוא מגיע בפעם הראשונה בחייו לכינוס השלוחים העולמי המתקיים מדי שנה מזה עשרות שנים ביוזמתו וברכתו של הרבי ובו משתתפים כ-5000 שלוחים הפזורים בכל רחבי הגלובוס. אנשים שעזבו בציווי הרבי את ביתם ונסעו יחד עם בני משפחותיהם לארץ לא זרועה, הרחק הרחק מכל החברים והמשפחה הקרובה והם מקריבים את כל חייהם כדי להפיץ תורה ולקרב יהודים לאביהם שבשמים במאור פנים.

חברים יקרים! הרבי מליובאוויטש אומר שכל יהודי הוא ?שליח? של הקדוש ברוך הוא כאן בעולם הזה, השליחות של האדם בעולם - "אני נבראתי לשמש את קוני" כלומר, כל אחד ואחת עם תכונות הנפש המיוחדות שלו נשלח להאיר את העולם באור תורה ומצוות ולעשות את רצון הבורא.

"נשמתו של כל אחד ואחד מישראל היא חלק מהבורא, ומקושרת אליו ועל ידי זה יש בו כוחות רוחניים נעלים ביותר. אך כדי שכוחות אלו יבואו לידי ביטוי וימלאו את תפקידם, כך שיוכל להשתמש בתועלת הרבה שבהם - עליו למצוא את ה'מתג' המתאים או את ה'כפתור' המתאים". ממשיך הרבי ואומר, שזוהי העבודה המוטלת על כל אחד ואחד, בקשר לעצמו, לילדיו ולכל הסביבה. להכריז, שכל אחד מחובר ל'תחנת כח', ויש בו את ה'מתג' הנכון להפעיל כוח זה, וזאת לא על ידי הסתמכות על כוחות אישיים אלא דווקא על ידי שמעוררים את הכוחות הנעלמים שישנם בפנימיותו של כל אחד מישראל. על האדם לחפש בעצמו וכן לנסות לסייע לזולת למצוא ולגלות את ה'מתג' שבו, וכאשר מגלים את כוחות ה'מתג' שבו, מיד נפתחת הבאר או המעיין הפנימי שבנשמתו, וכל שאר העניינים נעשים מאליהם.

הצטרפו לאיחולי להצלחת אחי וגיסתי היקרים להמשך שליחותם!

כ"ז בחשוון תשע"ח