ב"ה יום שלישי, י"ב כסלו תשע"ט | 20.11.18
הכירו את ארגון השידוכים החב"די: 'לחיים ולברכה'

"התקרבתי כבר לעשור השלישי בחיי" ● המיזם עצמו הוא רעיון מתבקש ומרומם ותכני הכינוס היו מדויקים ומלאי אמונה. "מאוד אהבתי את בחירת השם 'משודכות' ולא מעוכבות שידוך, או רווקות מבוגרות. בכנס הרגשתי התעניינות וקשר אישי מצד השדכניות ולא עוד שם סתמי ברשימה האינסופית של השדכניות" ● הצצה למיזם שהוקם לע"נ אשת החסד הגב' צפורה הבר ע"ה, ומהווה נדבך נוסף בארגון הגג 'עדי עד', המסייע לכלות אנ"ש בכל רחבי הארץ ● המיזם המרגש>>>
נחמה אמיתי
חנה דרורי (30) מנתניה, הגיעה לכנס היסוד של ארגון 'לחיים ולברכה' עם תקוות וציפיות גבוהות. "הרגשתי תחושה חזקה של חלום שמתחיל להתגשם, קיוויתי שהכנס יביא בכנפיו בשורה חדשה לי ולחברותיי, שינוי תודעתי ופריצת דרך בקרב השדכניות והמשודכות". המפגש בכנס הפתיחה של המיזם היה, לדבריה, "מרגש ועוצמתי". "שלוש מאחיותיי התחתנו לפניי. התקרבתי כבר לעשור השלישי בחיי", הוסיפה ואמרה, כי המיזם עצמו הוא רעיון מתבקש ומרומם ותכני הכינוס היו מדויקים ומלאי אמונה. "מאוד אהבתי את בחירת השם 'משודכות' ולא מעוכבות שידוך, או רווקות מבוגרות. בכנס הרגשתי התעניינות וקשר אישי מצד השדכניות ולא עוד שם סתמי ברשימה האינסופית של השדכניות".

חנה מוסיפה, כי הסדנאות שהועברו בכינוס העניקו לה כלים מעשיים לאבחון פוטנציאלי של בן זוג ולבניית קשר זוגי איכותי.
בי"א מרחשוון נערך כנס עבור שדכניות המיזם החב"די החדש 'לחיים ולברכה', כהמשך ישיר של כנס היסוד שהתקיים בי"ד באלול בשלהי שנת ה'תשע"ז.

כזכור, המיזם הוקם לע"נ אשת החסד הגב' צפורה הבר ע"ה, והוא מהווה נדבך נוסף בארגון הגג 'עדי עד', המסייע לכלות אנ"ש בכל רחבי הארץ.

המטרה העיקרית של הכנס הייתה להגיע לשלב המעשי של העבודה כצוות ובשיתוף פעולה.

את פני הבאות קידמו עמדות רישום, עמדת פ"נ, טופס שותפות לארגון מיני מאפה ומרק חם, שהיה סמלי משהו לאווירת החמימות בכנס.

את הכנס הנחתה בחיות ובאנרגיה הייחודיים רק לה, הגב' חני גולדברג, חברת שני הארגונים 'עדי עד' ו'לחיים ולברכה'. התוכנית נפתחה בווידאו של הרבי המברך וחוזר ומברך "לחיים ולברכה". הרב וגשל מארגון 'הגפן' הביא את ברכת יו"ר הארגון הרב שמעלער שהדגיש את העיתוי של היום י"א מרחשוון ללמוד מרחל אמנו שוויתרה לאחותה ומסרה את הסימנים, ופנה לשדכניות למסור את השמות, לא להשאיר את הרשימות קרוב ללב, לעבוד בשיתוף. מי שהקב"ה יחליט תקבל את שכרה... הרב וגשל הוריד את הנושאים לפסים מעשיים והסביר כיצד זה עובד. בהמשך ענה לשאלות השדכניות.

במסע מאלף על משמעות ליווי השידוכים והנגשתם למשודכים העמיק בטוב טעם הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן, יוזם הסדנאות 'מאמנים לחיי' וראש מוסדות 'אבקשך'. ההרצאה פיתחה דו-שיח מעורר ופורה בסוגיות שהשדכניות נתקלות בהן.

בקטעי שירה מרגשים ושמחים הנעימה את הערב יוכי בכר ולהקתה.

חתמה את המושב הראשון יו"ר הארגון הגב' ברכה טברדוביץ שדיברה על הצורך באמונה, בביטחון ובעיקר בעשייה, לאחר האסון שפקד את קהילת אנ"ש בפטירת השליחה הצעירה שהיא נכדה של הגב' הבר שלעילוי נשמתה הוקם המיזם.
הגב' טברדוביץ סקרה את התפתחות הארגון מאז כנס היסוד ואת יעדיו, וכן את השירותים שהחל לתת הארגון במערך של ראיונות אישיים על ידי הגב' צילה אלבז והגב' פיה פרידמן חברות הארגון, וכן הציגה החזון של "להרבות שמחות בישראל".
הארגון השיג תורמים שיתנו 500$ לעשרת השידוכים הראשונים מהמאגר של משודכי הארגון, וכהכרת הטוב ולמען המשך פעילות הארגון, הארגון מבקש מעשר מדמי השדכנות.

לאחר הפסקה קלה לארוחה חלבית מפנקת במגשית אישית, נפתח המושב השני בהשקת האתר החדש של הארגון.
הגב' שרה ברוק מנהלת האתר הדגימה את השימוש באתר, משלב ההרשמה ועד להפקת הנתונים בצורה ברורה ומזמינה.
האתר נבנה כעת על ידי הזנת נתונים של משודכים ומשודכות באה"ק, כאשר בד בבד יוכנסו כל השמות מהמאגר ויועלו לאתר לשימוש מיידי. כל אחד ואחת מהשדכנים או השדכניות יכולים להכניס שמות של משודכים ומשודכות. ובהתאם להגדרות

הארגון ניתן לצפות בנתונים ולדלות נתונים על פי מנועי חיפוש מתקדמים כגון: טווח גיל, מוצא, עיסוק וכדומה.

הנהלת האתר שוקדת על סעיף מהפכני של תאום פגישות בין משודכים ומשודכות בדיסקרטיות מלאה.

הכנס נחתם על ידי חברת הארגון המשודכת לעתיד מלכה גבל, שבפתח דבריה פנתה אל השדכניות ואמרה בגילוי לב שבחוויה האישית שלה, השדכניות הן אוזן קשבת, יצירתיות, מתעניינות, בעלות רגש של אחריות, העושות עבודת קודש, והיא מלאת הערכה אליהן, בניגוד למה שהן חשבו או חושבות כיצד הן מתקבלות בציבור הרחב. לסיום חיזקה את ידיהן ובירכה אותן בשם כל המשודכות, להמשיך במלאכת הקודש. כמחווה אישית ניתן לכל שדכנית מגנט ייחודי, אותו עיצבה בטוב טעם הגב' איריס-אהובה פייקובסקי.

בסיום דבריה חיזקה את ידיהן ובירכה אותן בשם כל המשודכות להמשיך במלאכת הקודש.

בהתרוממות רוח, במחרוזת חתונה ובריקודים נחתם הכנס מתוך שמחה ורצון כן להרבות שמחות בישראל.

חברות הנהלת הארגון - הגב' ברכה טברדוביץ', הגב' איריס אהובה פייקובסקי, הגב' נחמה אמיתי, הגב' חני גולדברג, הגב' פיה פרידמן - מודות לחברות הארגון שפועלות ללא לאות ובהתנדבות מלאה לפיתוחו והצעדתו קדימה של הארגון: הגב' צילה אלבז, הגב' רבקה הלפרין, הגב' בתיה קעניג, הגב' יהודית פרוס, הגב' חנה רוזנברג, הגב' פרדי פרוד, הגב' שרה זילברשטרום, הגב' שני הייפרט, מלכה גבל, מיכל נחשון ובת אל ברבוט.

תודה מיוחדת לגב' חדווה רומנו על הפקת המולטימדיה, הצילום ותיעוד הערב בלב אוהב ובנפש חפצה.

למאפיית בייקרי הכפר, סופר זול בייץ ומסעדת דארלינג על תרומתם לאירוע. מן השמיים תבורכו בכל מילי דמיטב.
כ"ה בחשוון תשע"ח