ב"ה יום שני, ב' טבת תשע"ט | 10.12.18
חגיגת בר המצווה בשנה שעברה
חגיגת בר המצווה בשנה שעברה צילום: חיים טויטו
ב'כולל חב"ד' נערכים לבר המצווה ל-117 יתומים

בארגון החסד 'כולל חב"ד' נערכים כבר עכשיו לחגיגת בר המצווה המסורתית ל-117 יתומים, כמניין שנות הרבי נשיא דורנו, שתערך כמידי שנה בסמיכות לי"א בניסן, יום הולדתו של הרבי ● "השנה צפויות כמה הפתעות", אומר ר' שי ויזל, המופקד על תכנון האירוע ● ב'כולל' פונים לשלוחי הרבי ולפעילים חב"דיים: "מי שיודע על נער יתום שחוגג בר המצווה, מוזמן לפנות אלינו כבר עתה ולדאוג לצירופם למכון בר המצווה של ה'כולל'" ● לסיפור המלא>>>
מערכת שטורעם
בארגון החסד 'כולל חב"ד' נערכים כבר עכשיו לחגיגת בר המצווה המסורתית ל-117 יתומים, כמניין שנות ההולדת של הרבי נשיא דורנו, שתערך כמידי שנה בסמיכות לי"א בניסן, יום הולדתו של הרבי.

החגיגה צפויה להיערך בעזרת השם בירושלים ביום שני, י' ניסן, בהשתתפות חתני בר המצווה ובני משפחותיהם מכל רחבי הארץ.

"השנה צפויות כמה הפתעות", אומר ר' שי ויזל, האחראי על תכנון האירוע מטעם 'כולל חב"ד', "אנחנו מתכננים אירוע מיוחד שיכלול פרק הופעות תוסס ומתנות ייחודיות לחתני בר המצווה", הוא חושף טפח ומכסה טפחיים.

באירוע עצמו משתתפים כל בני המשפחה, המגיעים תחילה לכותל המערבי – שם מקבל כל נער בר מצווה זוג תפילין מהודרות. קודם לכן, זוכים החתנים בביגוד חגיגי יוקרתי ובעוד מתנות יקרות ערך.

האירוע המסורתי והחגיגי, שזכה לברכתו הקדוש של הרבי, מושך אליו בכל שנה לא רק את הנערים והנערות הנרגשים ובני משפחותיהם, אלא גם אישי ציבור רבים מכל רחבי הארץ, שבאים לשמוח ולשמח את היתומים והיתומות ביום חגם.

ר' שי מבקש לנצל את הבמה לפנות לשלוחי הרבי ולפעילים חב"דיים: "מי שיודע על נער יתום שחוגג בר המצווה, מוזמן לפנות אלינו כבר עתה ולדאוג לצירופם למכון בר המצווה של ה'כולל'. חוץ מהעניין הרוחני העצום שהנער מקבל, הוא גם מקבל מטען גשמי שמביא לו אור ושמחה שהוא כל כך זקוק להם".

לצד 'כולל חב"ד', השליח ואיש החסד, הרב יצחק משען, שהינו אחד מיוזמי הרעיון, רותם מידי שנה לחגיגה את הארגון היהודי "בית" מס.פאולו ברזיל ומקדיש מחשבה מדוקדקת לתכנון הפעילות.

הנערים שנרשמים לחגיגה הגדולה, עוברים שלבי הכנה באמצעות קרן 'חסד מנחם מענדל', החטיבה החינוכית של ה'כולל'. שלוחים ורבנים מכינים את הנערים בשיעורי עזר, חוגי העשרה וסיוע לימודי ורגשי.

"פרויקט בר המצווה הוא גם 'שער כניסה' לפעילות של הקרן החינוכית", אומר הרב שלום דוכמן מנהל ה'כולל', "מידי שנה מתווספים לפעילות 'חסד מנחם מענדל' עשרות משפחות שלא הכרנו לפני חגיגת המצוות – ובזכות כניסתם למצוות עם 'כולל חב"ד', מתאפשר לנו להמשיך ולהשקיע בכל ילדי המשפחה, בהענקת ליווי מקצועי ורגשי להצלחתם הלימודית. וזה, אם תרצו, הרווח המשמעותי ביותר של הצטרפות לחגיגת המצוות".


כ' בחשוון תשע"ח