ב"ה יום שלישי, י"ב כסלו תשע"ט | 20.11.18
מימין הרב לידר ע"ה בציון הק'. משמאל שיבדלחט"א הרב מלכיאלי
מימין הרב לידר ע"ה בציון הק'. משמאל שיבדלחט"א הרב מלכיאלי צילום: ארכיון שטורעם
ר' צבי: גישמאק בלימוד התורה ואנרגיה חיובית אדירה

ידידי ר' צבי: היה איש מיוחד במינו. אני לא מכיר אנשים דומים אליו באנרגיה האדירה החיובית שזרמה ממנו. תמיד השרה על כל הסובבים אותו אווירה של שמחה ואופטימיות על ידי הומור בריא ושנון, אמרות כנף, ווערטלאך וסיפורים. היה לו כשרון אדיר בתחום הזה ● במלאות השבעה לפטירתו בדמי ימיו של הרב צבי לידר ע"ה המרצה החסידי הרב אריק מלכיאלי נפרד ממנו במילים נרגשות>>>
מערכת שטורעם
ידידי ר' צבי לידר היה איש מיוחד במינו. אני לא מכיר אנשים דומים אליו באנרגיה האדירה החיובית שזרמה ממנו. תמיד השרה על כל הסובבים אותו אווירה של שמחה ואופטימיות על ידי הומור בריא ושנון, אמרות כנף, ווערטלאך וסיפורים. היה לו כשרון אדיר בתחום הזה.

ברגע של גילוי לב אמר לי שגם כאין לו מצב רוח הוא משמח אחרים כיון שהוא יודע שזו הדרך הטובה ביותר לסחוף גם את עצמך לשמחה זו..

הי יהודי שהיה לו געשמאק נדיר בלימוד בתורה בכלל – דבר שירש גם מחמיו הרב משה ווייסברוד ע"ה - ובשיחות הקודש של הרבי בפרט. תמיד היה מאיץ בי ומתקשר אלי מתי נוכל ללמוד. גם ממיטת חוליו ביוסטון היה ממש מתחנן שאתקשר אליו בזמני הפנוי ונלמד דרך הטלפון, דבר שאגב תמיד היה אהוב עליו השימוש בטלפון לצרכי תורה.

תקופה ארוכה שהיה עושה הליכת בוקר במשך כשעה וכל הדרך היה שומע שיעורי תורה מגוון רבנים ותכנים, משיעורו של הרב שניאור אשכנזי על פרשת השבוע דבר שהיה חביב עליו מאוד ועד לרבנים ממגוון זרמים שנתנו גוטע שטיקלאך תורה.. הוא ידע להינות ולהתענג על תורה כמו ויותר מדבר גשמי.

מדי פעם היינו נוסעים בימי ו ב-5 בבוקר לשפת הים כדי ללמוד שיחה של הרבי באווירה מיוחדת, ולאחריה טבילת בוקר.

היה חבר אמיתי ושותף להרבה תחנות בחיי. התייעצתי איתו רבות ותמיד נהניתי מתשובותיו המחכימות.

היה יהודי עם ראש גדול חשיבה בסגנון של לכתחילה אריבער. וכשהוא נכנס לאיזשהו עניין אי אפשר היה לעצור אותו עם האנרגיות האדירות שלו.

היה מדבר רבות על לימוד זכות על כל אדם.

כמה פעמים דחק בי להרגיל את הילדים מדי פעם בשולחן שבת לעשות סבב בו כל אחד מדבר ונותן מחמאה אמיתית על כל אחד מבני הבית.

אגב כ'נאה דורש ונאה מקיים', ערב נסיעתו לטיפולים בחו"ל ישב עם כל משפחתו כולל חתניו וכלותיו ועבר אחד אחד ומנה את מעלותיו היחודיות תוך כדי רגש רב דבר שהיה מעורב לעיתים בדמעות אך מיד התעלה על עצמו ועבר במעבר חד לטון של שמחה. הוא הסריט זאת ואף שלח אלי שאלמד איך צריך לעבוד..

אני חייב לציין את התמסרות משפחתו אשתו ובניו אליו בכל זמן הטיפולים, דבר שהוא ידע להעריך זאת היטב, וציין זאת בפני כמה פעמים.

המקום ינחם את כל משפחתו ולא ידעו עוד צער אמן.

הרב אריק מלכיאלי
כ"ג בחשוון תשע"ח