ב"ה יום שלישי, י" אלול תשע"ח | 21.08.18
"אין לך הדר מזה.." ■ בלוג שליחות

"אין לך הדר מזה שכמה וכמה מבני ישראל יקיימו באתרוג מצווה נעלית זו של נטילת לולב" כך כתב הרבי במכתבו מיום ב' בחשון תשי"ח. ובמילים פשוטות: הקטגוריה הכי גבוהה של הדר באתרוג היא היותו משומש בידי רבים ככל האפשר. דומני שמשפט זה מסכם את כל החג שאנו עומדים בפתחו ● השליח בבאזל שבשוויץ הרב זלמן וישצקי מגיש את הבלוג השבועי מיוחד למגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● לבלוג המלא >>>
השליח הרב זלמן וישצקי, באזל
"אין לך הדר מזה שכמה וכמה מבני ישראל יקיימו באתרוג מצווה נעלית זו של נטילת לולב" כך כתב הרבי במכתבו מיום ב' בחשון תשי"ח. ובמילים פשוטות: הקטגוריה הכי גבוהה של הדר באתרוג היא היותו משומש בידי רבים ככל האפשר.
דומני שמשפט זה מסכם את כל החג שאנו עומדים בפתחו.

חג הסוכות הוא חג של אחדות ואהבת ישראל. זהו חג שמבטא יותר מכל את החיבור שבין חלקי העם, אם דרך ארבעת המינים הנמשלים לארבעה סוגי יהודים שמתאגדים יחדיו לברכה אחת ואם דרך הסוכה שמקבלת את כל השוהים תחת סככה, שווה בשווה. וכן, הסוכה הכי יפה ונאה היא זו שנהנים ממנה הרבה אנשים.

אנשים משקיעים מאמץ רב כדי להשיג אתרוג יפה ויקר, יש שחוסכים כסף רב עבור אתרוג נקי במיוחד. אבל, עלינו לזכור כל העת, האתרוג הכי יפה, הוא זה שברכו עליו הכי הרבה יהודים 'על נטילת לולב'.

כך באתרוג וכך בכל דבר אחר בחיינו. בית יפה ומהודר הוא זה שיש בו אורחים, מטבח מפואר ביותר הוא זה שהכינו בו אוכל לאנשים רבים ומכונית מכובדת היא זו שהסיעה טרמפיסטים.

"אין לך הדר מזה שכמה וכמה מבני ישראל יקיימו באתרוג מצווה נעלית זו"

חג שמח,

הרב זלמן וישצקי


י"ד בתשרי תשע"ח