ב"ה יום שלישי, י" אלול תשע"ח | 21.08.18
כשהרבי 'התבלבל' בין האחיות ■ בלוג שליחות

האיש, שהינו אדם רציני, נעשה מיד חיוור ואמר: בואי, כנסי לאוטו, אנחנו נוסעים לבית הרפואה. אמנם לא היית צריכה ללכת לרבי מליובאויטש, אבל אם כבר הלכת, תדעי דבר אחד: הרבי מליובאוויטש לא מתבלבל! אם אמר לך "רפואה שלימה" כנראה שיש משהו! ● השליח בבאזל שבשוויץ הרב זלמן וישצקי מגיש את הבלוג השבועי מיוחד למגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● לבלוג המלא >>>
השליח הרב זלמן וישצקי, באזל
בשנות השמונים היחסים בין חסידי סאטמר לחסידי חב"ד לא היו טובים. היו מריבות וויכוחים, המצב לא היה נעים בכלל. אשה צעירה בת לחסידי סאטמר מירושלים, שחלתה במחלה הנוראה הגיעה לאמריקה לשם טיפול רפואי. היא ידעה שהרבי מליובאוויטש מקבל בכל יום ראשון את כל מי שמבקש, נותן ברכה ודולר לצדקה. היא גם ידעה שלא משנה מה יהיה, היא לא תוותר על האפשרות לקבל ברכה לרפואה מהרבי.

האשה השתכנה אצל אחותה בשכונת ווליאמסבורג שבברוקלין, מעוזה של חסידות סאטמר וברגע של שקט, כשהיו לבדן, בקשה היא מאחותה שתקח אותה ביום ראשון לשכונת קראון הייטס הממוקמת כעשר דקות נסיעה מויליאמסבורג. אבל כאן צצה בעיה, האחות הייתה נשואה לחסיד סאטמר מאוד חשוב והיא ידעה שבעלה מאוד יפגע ואף יכעס אם היא תלך לבקש ברכה מהרבי של חב"ד. אבל הירושלמית לא ויתרה, 'באתי מהארץ במיוחד, אני חולה, יש לי ילדים קטנים, הרבי מברך והברכות שלו עוזרות. את חייבת לבוא איתי'.

'אני מוכנה לבוא איתך', אמרה האחות מויליאמסבורג, 'אבל בתנאי שלא נספר לבעלי כלום, הוא מאוד יפגע ויכעס אם יידע שהלכתי איתך'.

הן עמדו בתור אל הרבי יחד עם עוד מאות נשים. כשהגיעו אמרה הירושלמית: "אני חולה במחלה ומבקשת ברכה לרפואה שלימה". הרבי הביט בה, שמע אותה ונתן לה דולר לצדקה, אבל במקום לברך אותו ברפואה שלימה, בירך אותה בברכה הרגילה "ברכה והצלחה". ואז, כשעברה אחותה מויליאמסבורג, נתן לה הרבי דולר ואמר לה "רפואה שלימה".

"באנו לחינם" אמרה האמריקנית "גם הלכתי נגד רצון בעלי וגם הרבי בכלל לא הבין ולא שמע. לך נתן ברכה והצלחה ולי הוא אמר רפואה שלמה".

כשהחסיד הגיע בערב הביתה, ספרה לו מיד אשתו מה שעבר עליה היום. היא בקשה שלא יכעס, אלא יסלח ויבין שלא עמדה בלחצים של אחותה וגם סיפרה מה היה אצל הרבי, שהוא התבלבל בינה ובין אחותה.

האיש, שהינו אדם רציני, נעשה מיד חיוור ואמר: בואי, כנסי לאוטו, אנחנו נוסעים לבית הרפואה. אמנם לא היית צריכה ללכת לרבי מליובאויטש, אבל אם כבר הלכת, תדעי דבר אחד: הרבי מליובאוויטש לא מתבלבל! אם אמר לך "רפואה שלימה" כנראה שיש משהו!

הם הלכו, ואכן התברר שהתפתחה אצל מחלה והם הגיעו בדיוק בזמן כדי לעצור את התפשטותה. והאחות מהארץ, זה כבר בטח הבנתם, היא נרפאה לחלוטין, כאילו כלום לא היה.

חברים יקרים,

יש רגעי אמת בחיים, יש רגעים שבהם אין להתבלבל, אלא להביט נכוחה ולעשות את מה שצריך לעשות. וכמו החסיד מויליאמסבורג, שידע שעם כל הכבוד למה שהוא חושב או רוצה, יש רגעי אמת. וכשהרבי 'התבלבל' ואמר רפואה שלימה הבין שעליו למהר ולהגיע לבית הרפואה. גם אנחנו צריכים לזכור את רגעי האמת הללו, וכשהשמש שוקעת, והשמים על סף נעילה, כשהקב"ה עם החותמת ביד, אסור לפספס את הרגע!

אני מתפלל ומאחל לכולנו שנה של בריאות ונחת, פרנסה ומרגוע, שנה של גאולה אמיתית ושלימה.

גמר חתימה טובה,
הרב זלמן וישצקי

ט' בתשרי תשע"ח