ב"ה ערב ש"ק, ט' תמוז תשע"ח | 22.06.18
מסע של התקשרות לכבוד ח"י אלול

"אני אגיד לך מה מיוחד במסע הזה", סיפר אחד המשתתפים, עו"ד במקצועו. "כשאני חוזר מחו"ל אשתי מתלוננת שאני טוען שאני צריך לנוח. "אבל רק חזרנו מחופשה". הפעם אני מרגיש שאני חוזר מלא כוחות. כוחות לשנה חדשה, להתמודדויות, להצלחות" ● לסיקור המלא>>>
מערכת שטורעם
"אני אגיד לך מה מיוחד במסע הזה", סיפר אחד המשתתפים, עו"ד במקצועו. "כשאני חוזר מחו"ל אשתי מתלוננת שאני טוען שאני צריך לנוח. "אבל רק חזרנו מחופשה". הפעם אני מרגיש שאני חוזר מלא כוחות. כוחות לשנה חדשה, להתמודדויות, להצלחות".

אמהות חב"דיות ל-12 ילדים וצעירות לפני חתונה, חסידים ושאינם שומרי תורה מצוות, עורכי דין, מוזיקאים, מפיקי סרטים, אנשי עסקים ועובדי מדינה – קבוצה הטרוגנית, שמחה ומועצמת של חמישים וחמישה משתתפים, שבה בליל שני האחרון מהמסע אל מייסדי החסידות באוקראינה. מסע שנערך ביוזמת ארגון עמותת התקשרות בהנהלת הרב עמי ברעם.

המסע שנמשך 5 ימים מלאים כלל שבת מרוממת במעז'יבוז', יומיים של סדנאות ולימוד אצל אדמו"ר הזקן, התוועדויות מרוממות, נדירות בעוצמתן, ריקודים ושמחה, והרבה התבוננות פנימית ואהבת הזולת.

את המסע הדריך ד"ר יחיאל הררי מחבר רבי המכר "סודו של הרבי" ו"לנצח כל רגע מחדש" ולווה בנגינה עם נגן הנשמה נווה אגמון.

ר' אלימלך בינשטוק אשר ארגן וליווה את המסע מספר: "כל ארוחה הפכה להתוועדות עוצמתית והייתה מלווה בניגונים, דברי תורה וסיפורים מפי ד"ר הררי שהתעקש שכל אחד מהמשתתפים יקבל על עצמו החלטות טובות.

בכל התוועדות, נבחרו מס' אנשים אשר סיפרו על עצמם ותיארו איזה מתנה הם מעניקים לאדמו"ר הזקן ולבעל שם טוב. אחת החליטה לבקר בפעם השנייה בחייה, מאז החתונה, במקווה, ואחר קיבל על עצמו ללמוד חת"ת. אחד התחייב לקנות מתנה לזוגתו, ורביעית קיבלה על עצמה לארגן בכל ראש חודש התוועדות נשים. כמעט כולם הביעו רצון להמשיך וללמוד חסידות ובעיקר בספר התניא. כך שיצאנו מהמסע עם לפחות 55 החלטות טובות!

השיא היה ביום ראשון בלילה אצל אדמו"ר הזקן, הארוחה אשר הפכה במהרה להתוועדות הזכירה לרבים את שמחת תורה. כמעט 5 שעות התוועדנו, שרנו ורקדנו. הייתה התעלות רוחנית עצומה."

"אין ספק כי המסע שינה את חייהם של כל המשתתפים. אחרי מסע שכזה, השנה כולה נראית אחרת. כשרואים את התוצאות אנחנו כבר מתכננים את המסע הבא", מסכם הרב עמי ברעם.
כ"ג באלול תשע"ז