ב"ה יום חמישי, ז' מנחם-אב תשע"ח | 19.07.18
הכתבה ב'ישראל היום' על רקע המעון החדש של 'כולל חב"ד' ביבנה
הכתבה ב'ישראל היום' על רקע המעון החדש של 'כולל חב"ד' ביבנה צילום: שטורעם
'ישראל היום': הוראת הרבי לא להראות חיות לא טהורות

בעיתון הנפוץ 'ישראל היום' התפרסמה כתבה מיוחדת על רשת 'מעונות חיה' שמפעיל ארגון החסד 'כולל חב"ד' ברחבי הארץ ● "כיאה לרשת של החסידות במעון לא תמצאו חיות טמאות לא במשחקים, לא בספרים, לא בציורי הקיר וגם לא בריהוט", נכתב בכתבה, "הרבי מליובאוויטש הורה לחסידיו ללמד את הילדים כבר מגיל צעיר על טהרת הקודש ● המשמעות: חיות הנחשבות טמאות כמו פילים, כלבים, אריות ועוד לא נכנסות בשערי הגנים" ● לתצלום הכתבה>>>
מערכת שטורעם
ב'ישראל היום', עיתון הנפוץ בישראל, התפרסמה כתבה מיוחדת על רשת 'מעונות חיה' שמפעיל ארגון החסד 'כולל חב"ד' ברחבי הארץ.

בכתבה, ניתנה הצצה מיוחדת להווי החיים במעונות החב"דיים, הבנויים על טהרת הקודש על פי הוראותיו של הרבי.

"כיאה לרשת של החסידות במעון לא תמצאו חיות טמאות לא במשחקים, לא בספרים, לא בציורי הקיר וגם לא בריהוט", נכתב בכתבה.

"הרבי מליובאוויטש הורה לחסידיו ללמד את הילדים כבר מגיל צעיר על טהרת הקודש. המשמעות: חיות הנחשבות טמאות כמו פילים, כלבים, אריות ועוד לא נכנסות בשערי הגנים".

מרים בלוי, מפקחת ברשת זה שלושים שנה, אמרה ל'ישראל היום': "לפני הכל הכי חשוב לנו זה לתת חום, אהבה וטיפול נכון לילדים הרכים. במקביל, אנחנו מאמינים שצריך לדאוג לנפש של הילד מגיל קטן מאוד ולכן אין חיות טמאות בגן, רק חיות טהורות. על הקיר מצויירות רק חיות כשרות".

בלוי סיפרה עוד כי "חברות הריהוט ויצרנו ג'ימבורי מכירים אותנו, יודעים שאצלנו לא מביאים תנין אלא אפרוח. גם בציורי הקיר אין לנו את מירי מאוס, אלא תמונות של אפרוח, פרה, כבשה, או ברווז.

"אנחנו יודעים שמה שילד רואה ושומע משפיע על הנפש שלו. אנחנו מקפידים שכל הדברים שהילדים שומעים ורואים יהיו טהורים.

"יש תמונות של רבנים, של חגים, שבת, בין אדם לחברו וגם המוזיקה היא של ניגונים חסידים. אנחנו מאמינים שעם החום והאהבה והאווירה החסידית הילדים שהם היום כמו גרעין קטן יתפתחו ויגדלו להיות אילן גדול, חסין ויציב שמייצר פירות טובים"

כ"ב באלול תשע"ז